SZABAD A GAZDA?
Hivatalosan átvette a hatalmat négy német király után Románia első német elnöke. Az első német királlyal szerencséje volt Romániának. Modernizálta a politikát, ám igazából megváltoztatni nem tudta. Kivívta Románia függetlenségét, ám kisebb országok esetében a függetlenség rendszerint csak egy bizonyos birodalomtól való függetlenséget jelent. A románok ügyes politikusok, reményeiket a német király kezébe tették le, ám sorsukat nem kötötték a németekhez, akiket az első és a második világháborúban is átvertek a palánkon, némettel az ország trónján. Bár német volt a király, a románok továbbra is frankofónok maradtak. A királynak nem sikerült a maga képére átalakítania a népet, e helyett a nép alakította át a maga képére a királyt, ami azzal kezdődött, hogy a király otthagyta ősei vallását. Odáig menően, hogy amikor a kamarilla úgy szükségesnek ítélte, hátat fordított a brüdereknek. A brüderek ezt először megbocsájtották, másodszor is megbocsájtották és úgy tűnik, most harmadszor is megbocsájtották. A németek nem haragtartók.
A nagy különbség az első német román király és az első román német elnök között az, hogy Klaus elnöknek nem kellett átvennie az ortodoxiát. Igaz, ez bölcs német döntés volt, mert királyként egy életre választották meg Károlyt, Klaus elnök pedig maximum két alkalommal viselheti az elnöki titulust, és egy német nem csereberéli a hitét ilyen gyakran, mert hogy nézne ki az, ha tíz év után visszavedlenék szásszá?
Klaus elnököt demokratikusan választották meg. Winston Churchill szerint a demokrácia ellen a legjobb érv egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. Ez az angol arisztokrata bölcs ember volt. Meglátjuk majd mennyire lesz bölcs a nem arisztokrata német. Vagy menynyire lesz diplomata.
A diplomata olyan ember, aki kétszer is megfontolja, mielőtt nem mond semmit. Klaus elnök eddig remek diplomatának bizonyult
A politikus olyan, mint a galamb. A galambok, amíg lenn vannak a földön, addig a kezünkből esznek, de ahogy felkerülnek, tojnak a fejünkre.
Most elválik majd, mennyire politikus Klaus elnök, annál inkább, mivel elnökölnie egy olyan kormánnyal kell, amely csupa galambból áll.
Azt állítja a tudomány, hogy a fogkrém erekciózavarokat okozhat. Most már érthető, miért tette kötelezővé a kínai kormány a kínaiak számára a napi háromszori fogmosást. Ez bizonyára hatásosabb, mint az antibébi, és fogat mosnia mindkét nembeli kínainak szabad, sőt muszáj.
Romániában a szaporulat vészesen visszaesett, amióta kitört a szabadság. De ez egész biztosan nem annak köszönhető, hogy a lakosság naponta háromszor mosna fogat.
Ezen sürgősen változtatnia kell az új elnöknek. Persze nem azzal, hogy megtiltja a fogmosást. Egyelőre úgy néz ki a statisztika szerint, hogy Klaus elnök az év legjobb politikusa.
Visszatlérve sir Winston Churhillre: „Csak azt a statisztikát hiszem el, amit én magam hamisítottam.” Mondotta a nagy angol.