Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet. A jogszabályjavaslatot a szélsőségesen nacionalista és botrányairól hírhedt Diana Șoșoacă által alapított SOS Románia párt nyújtotta be a parlamentbe április 14-én – írta az Agerpres hírügynökség. Az alsóház szerdai ülését vezető Natalia Intotero közölte, hogy a tervezet megvitatásának határideje lejárt, így az hallgatólagosan elfogadottnak minősül. A törvénytervezet szerint a román parlament „megerősíti elkötelezettségét a helsinki EBESZ-konferencia záróokmányába foglaltak mellett, amely elismeri a határok békés, diplomáciai úton történő módosításának lehetőségét, és Románia, valamint a Moldovai Köztársaság egyesüléséről határoz.” A tervezet ugyanakkor felhatalmazza a kormányt, hogy haladéktalanul kezdje el a tárgyalásokat a chișinăui hatóságokkal a Moldovai Köztársasággal való egyesülés véglegesítéséről. A tervezetről a szenátus szavaz döntő házként Emlékezetes, hogy 2020 áprilisában ugyancsak hallgatólagosan fogadta el a képviselőhez a székelyföldi autonómiáról szóló törvénytervezetet, ami után Klaus Iohannis megtartotta a hírhedt – „Jó napot, PSD!” köszöntéssel kezdődő magyarellenes beszédét, amelyben azzal vádolta meg az RMDSZ-t és a Szociáldemokrata Pártot, hogy „Erdély kiárusítására” szövetkeztek. Utóbb a szenátus gyorsította eljárással vetette el az autonómia-törvénytervezetet.
(Krónika)