Tehetséggondozó képzések
Az elmúlt hétvégén iskolánk két tehetséggondozó képzést szervezett, amelyeken Arad és Temes megye 43 pedagógusa vett részt.
A stressz és stresszhelyzetek hatékony kezelése című műhelymunka vezetője Dr. Dávid Imre pszichológus, tanszékvezető egyetemi adjunktus (Debreceni Egyetem, Pszichológiai Intézet) volt. Pedagógusaink jó hangulatú, csapatépítő jellegű játékok és gyakorlatok során azonosíthatták a stresszhelyzetek hatékony kezeléséhez szükséges technikákat, módszereket, valamint tudatosíthattuk, melyek a legfajsúlyosabb stresszkeltő tényezők és az ezekhez kapcsolódó saját jellegzetes konfliktusmegoldó stratégiák.
Gondolkodásfejlesztés táblajátékokkal című képzést Kovácsné dr. Nagy Emese a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége tehetséggondozó továbbképzéseinek szerzője és oktatója vezette. A műhelymunka során a résztvevők megismerhették a logikai- és táblajátékok sokszínűségét, a különböző táblás játékok fajtáit, szabályait, illetve alkalmazásának lehetőségét az értelmi képességek fejlesztésében, a szabadidő igényes, tartalmas eltöltésében, a társas élet erősítésében.
Mindkét képzés az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács és a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége együttműködésével, a Nemzeti Tehetség program keretében valósult meg. A képzések eredményei a pedagógusok mindennapi munkájában, valamint az iskola által szervezett Tudományos Játszóházprogramokban hasznosul, ugyanakkor az Arad és Temes megyei pedagógusok a képzés alkalmából szorosabbá fűzhették kapcsolataikat, a továbbiakban ezáltal alkalom nyílik régiós tehetséggondozó programok kigondolására, megvalósítására is.
Szabó Csilla
Óteleki látogatás
A Step by step III. osztály október 16-án Ótelekre látogatott. A borongós, esős idő sem szegte kedvét a temesvári diákoknak, akik úgy nyilatkoztak a kirándulás végén, hogy bárcsak maradhattak volna még!
Talpai Adél tanító néni és Mészáros Judit óvó néni, valamint az óteleki gyerekek nagy szeretettel fogadtak bennünket és érdekes programokat kínáltak: volt játékos ismerkedés, lovaglás, óvodások meglátogatása, frissen sült, ropogós kifli Pál Renáta anyuka jóvoltából, meleg tea, játszóház és közös kézimunkázás.
Hamar elrepült a délelőtt, de ez épp elég volt arra, hogy barátságok szülessenek, jó beszélgetések alakuljanak ki úgy a gyerekek, mint a tanítók között.
Nagyon szépen köszönjük a kedves fogadtatást, a szép élményeket, és lelkesen várjuk azt a napot, amikor mi lehetünk majd a házigazdák!
Boros Emília és
Varga Ildikó tanítónők
Lugosi látogatás
A Bethlen Gábor Alap által támogatott Térségi Iskolahálózat program keretén belül a Step by step I. osztály október 18-án meglátogatta lugosi testvérosztályát. Madaras Andrea tanító néni és a kisdiákok nagy szeretettel vártak és fogadtak az Eftimie Murgu Iskola épülete előtt. A tanulók népi gyermekjátékokat, labda- és szórakoztató játékokat játszottak, majd kézimunka műhelyen belül természetes anyagok felhasználásával katicabogarakat készítettek, leveleket pecsételtek, őszi képeket festettek, színes papírból baglyot hajtogattak.
Később megtekintettük az iskola épületét, majd meglátogattuk a 6-os számú Napközi Otthon nagy- és középső csoportját, ahol Gergely Ildikó, Szolcsik Tünde, Túri Ildikó, Végh Erzsébet óvó nénik irányítása alatt együtt énekeltünk, játszottunk az óvodásokkal.
Hazautazás előtt az iskolában a lugosi elemi osztályosok házi süteménnyel, üdítővel kedveskedtek.
Köszönjük szépen a szívélyes fogadtatást, vendéglátást, reméljük, hogy hamarosan együtt kirándulhatunk.
Apró Julianna és Deák-Szép Erzsébet tanítónők
A hagyományos II. osztály és az Újszentesi Általános Iskola közös kirándulása
2013. október 18-án került sor a Bartók Béla Elméleti Líceum hagyományos II-dik osztálya és az Újszentesi Általános Iskola magyar tagozatának közös kirándulására. A lelkes nagy csapat Dénes Ildikó, Nagy Anna és Pál Krisztina tanítónők vezetésével Bartók szülővárosába, Nagyszentmiklósra látogatott előbb, ahol megcsodálhattuk a kis város történelmi értékeit, majd Nagycsanádon a római katolikus templom történetével és Szent Gellért legendájával ismerkedhettünk meg. Ugyanakkor megtekintettük a sándorházi Sváb-ház kiállításait.
A kirándulás alkalmával látogatást tettünk a nagyszentmiklósi és nagycsanádi iskolák magyar tagozatán, ahol Lepus Enikő és Farkas Noémi tanítónők kisdiákjaival ismerkedtünk, barátkoztunk, majd egy-egy tartalmas magyar meséskönyv-csomagot ajándékoztunk a házigazda gyerekeknek.
Felejthetetlen élményekkel, sok új ismerettel gazdagodva tértünk haza, a hazafelé úton pedig már tervezgettük a temesvári gyerekek újszentesi kirándulását.
Pál Krisztina, tanítónő
Az esemény a Térségi iskolahálózat-program része. Támogató a Bethlen Gábor Alap.