A temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum diákjai a korosztályuknak megfelelő tevékenységekkel ünnepelték a magyar kultúra napját. A nagyobbak Marosán Csaba kolozsvári színművész irodalmi előadásainak egyikét hallgathatták meg. Az általános iskolások a magyarórákon a himnusszal kapcsolatos érdekességekkel ismerkedhettek meg, illetve bemutatták a házi feladatként elkészített beszámolót nagyszüleik gyermekkorával kapcsolatos beszélgetéseikről.
“Az évek során úgy alakult, hogy iskolaszinten egyik kedvenc ünnepünk a magyar kultúra napja – fogalmazta meg közösségi oldalán Molnos Ildikó magyar szakos tanár. Ez azért lehetséges, mert nagyon változatos az ünneplés lehetőségének palettája. A néprajzi kiállítástól a könyvvásáron át az egész napos kulturális játszóházig sok mindennel ismerkedtünk. Idén főként színházi előadással ünnepeltünk. Marosán Csaba kolozsvári színművész három előadással örvendeztetett meg bennünket. A nyolcadikosok Arany Jánosról szóló -, a kilencedik és tizedik osztályosok a Humor az irodalomban című – , valamint a tizenegyedik osztályosok és a végzősök Dsida Jenő életét és költészetét bemutató előadást nézhették meg. A tananyagot kiegészítő és segítő előadások méltóak voltak az ünnephez.”
A Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceumban lépett fel az Osonó Színházműhely, melynek művészei az egyik legnagyobb magyar költőhöz, József Attilához fűződő előadással tették emlékezetessé a magyar kultúra napját. A Nem vagyok, csak mások látnak című, József Attila szövegeire alapozott előadás méltán aratott osztatlan sikert.Előadó: Mucha Oszkár. Rendezte: Fazakas Misi.
A magyar kultúra napján a Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színházban is fellépett az Osonó Színházműhely a Nem vagyok, csak mások látnak című, József Attila szövegeiből készült előadással. Az 55 perces monodráma József Attila-szövegekből építkezve kereste az életmű időszerűségét, a költő megidézhetőségét, az előadást követő beszélgetés pedig lehetőséget biztosított arra, hogy a verssel való találkozás párbeszéddé alakuljon.