Elmaradt az ünnepi hangulat
ACS Poli – FC Viitorul 1-2 (1-1)
A Labdarúgó I. Liga 21. fordulójában a Polinak nem sikerült győzelemmel ünnepelnie a lila-fehér klub 94. évfordulóját, mert saját pályán 1-2 (1-1) arányban kikapott a második helyen álló FC Viitorultól. Dobogós helyen álló csapattól nem szégyen vereséget szenvedni. Mégis, nem hagyható szó nélkül, hogy az őszi idényben a bírók a legtöbbször Gheorghe Haginak és csapatának kedveskedtek tizenegyesekkel. A sorból az aradi Ovidiu Haţegan játékvezető sem maradt ki, aki valótlan kezezés címén tizenegyest ítélt a konstancai együttes javára, pedig Ganea lövése után a labda Belu arcán csattant. A büntető Cernat általi értékesítése után a vendéglátók bátran támadtak, és a 41. percben Zicu fejesgóljával egyenlítettek. A második félidőben a Poli irányította a játékot, gólt azonban a 47. percben ugyancsak Cernat révén az FC Viitorul szerzett. Hogy az eredmény nem tükrözi híven a játék képét igazolja mérkőzés statisztikája is: gólhelyzetek: 10-3; lövések kapura 5-3; lövések kapu mellé, illetve fölé: 7-1; szögletarány: 6-1.
A temesvári rögbicsapat harmadszor országos bajnok
Nagybányai CSM Stiinta – Temesvári Saracens RCM-UVT 15-18 (10-10)
A Saracens RCM-UVT rögbiklub rendhagyó teljesítménnyel zárta a 2015. évi idényt: elhódította az elsőosztályú csapatok számára kiírt mind a három hazai trófeát. A Románia Kupa és a Király Kupa elnyerése után ugyanis az országos bajnok cím is Temesvárra került, miután a Nemzeti Szuperliga szombaton, december 5-én Nagybányán sorra került döntő mérkőzésen 18-15 (10-10) arányban legyőzte a vendéglátó CSM Ştiintát. A Saracens RCM-UVT 2012. és 2013. után harmadszor lett országos bajnok. A siker értékét növeli, hogy a Béga-parti gárda idén saját pályáján múlta felül a tavalyi első máramarosi klubot. A temesvári pontszerzők közül Shennan és Tangimana egyszer a célterületre fektette a labdát, Calafeteanu pedig egy előny- és két büntetőrúgást értékesített. Az aranyérmet kapott Saracens RCM-UVT a következő összeállításban játszott: Burcea (csapatkapitány), Conache, Shennan, Tangimana, Sefanaia, Umaga, Rose, Calafeteanu, Militaru, Căpățână, Țăruș, Popârlan, Drenceanu, Ianuș, Rus (cserejátékosok: Rădoi, Mariş, Taupaki, Morrison, Kinikinilau, Zaharia és Lemnaru; edző: Grainger Heikell). Temesvári rögbicsapat Universitatea néven először 1972-ben nyert országos bajnok címet. Idén bronzérmes a Bukaresti CSM Olimpia lett, amely a 3-4. helyért a fővárosban játszott mérkőzésen 21-8 arányban múlta felül a Steauát.
Futballbajnokságok eredményei
NB I., 18. forduló: Újpest – Diósgyőr 2-1, Haladás – Békéscsaba 1-1, Puskás AFC – Honvéd 0-3, Debrecen – Videoton FC 1-2, Paks – Ferencváros 0-5, MTK – Vasas 2-1.
I. Liga, 21. forduló: Kolozsvári CFR – CS Concordia 0-0, CS Pandurii – FC Botoşani 0-3, Temesvári ACS Poli – Konstancai FC Viitorul 1-2, Iaşi-i CSMS – FC Astra 1-1, FC Steaua – Krajovai CS U 2-0, FC Voluntari – Marosvásárhely 0-2, FC Petrolul – FC Dinamo 1-2.
II. Liga, 2. csoport, 18. (idei utolsó) forduló: Pankota – Kolozsvári U 1-3, Mioveni – Gazmetan 2-0, FC Olimpia – Tatrang 1-1, Râmnicu-Vâlcea – UTA 0-0, Brassó – Târgovişte 0-1, Nagybánya – FC Bihor 6-0, Karánsebes – Resicabánya 4-2.
III. Liga, 4. csoport, 15. (idei utolsó) forduló: Motru – Vajdahunyad 0-0, Pandurii II – Borossebes 2-0, Filiaşi – Borosjenő 3-2, Lugos – Déva 1-0 (gólszerző: Vlădia, 83. p), Kudzsir – Krajovai CS U 3-1, Temesgyarmat – Kisbecskerek 2-6, ASU Poli – Nagydisznód 1-0 (gólszerző: Vucea, 38. p). A rangsor élcsoportja: 1. ASU Poli, 34 p; 2. Kudzsir, 31 p; 3. Magyarigen, 28 p; 4. Borossebes, 26 p; 5. Kisbecskerek, 24 p; 6. Vajdahunyad, 23 p; 7. Lugos, 22 p; … 15. (utolsó). Temesgyarmat, 5 p.
LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
Párizsban szombaton sorsolják a döntő torna csoportjait
A pótselejtezők zárultával teljessé vált a 2016. évi franciaországi Európa-bajnokság 24 csapatos mezőnye, továbbá kialakult a döntő torna december 12-i, párizsi csoportsorsolásra a kalapok összetétele is. A kijutott nemzeti együtteseket az úgynevezett UEFA-együttható alapján sorolták a kalapokba. A kontinensviadalon 44 év után ismét résztvevő magyarok a harmadikban kapnak helyet. Szintén ebben szerepel Lengyelország, Románia, Szlovákia, Svédország és Csehország, így ezeket a csapatokat biztosan elkerüli a csoportkörben. A legjobbak közé került a rendező Franciaország, a címvédő Spanyolország, a világbajnok Németország, a világranglista-vezető Belgium, továbbá Anglia és Portugália. A házigazdák biztosan az A-csoportban kapnak majd helyet. A második kalapban a legutóbbi tornán ezüstérmes Olaszország, valamint Oroszország, Svájc, Ausztria, Horvátország és Ukrajna szerepel. Izland, Wales, Albánia, Észak-Írország, Írország és Törökország a leggyengébb csoportban kapott helyet. Ahhoz, hogy Bernd Storck szövetségi kapitány magyar együttese, amely a norvégokat kettős győzelemmel múlta felül a pótselejtezőn, ne a negyedik kalapba kerüljön, az kellett, hogy legalább egy nem kiemelt csapat is megnyerje play-off-os párharcát, ez pedig Írország sikerével megvalósult. A csoportmenetrendről annyit már tudni lehet, hogy amelyik csapatot a harmadik kalapból húzták, először a negyedik kalapos ellenféllel játszik, utána a legerősebbel, végül a másodikként rangsorolttal. Így tehát az Európa-bajnokság első meccsét a török-ír-izlandi-walesi-albán-északír hatos valamelyikével játssza a magyar és a román együttes. Az együtthatókat a válogatottak közelmúltbeli eredményei alapján számítják ki. Jelenleg a 2012-es Európa- és a 2014-es világbajnokság selejtezői, illetve a torna során lejátszott találkozók, valamint a lezárult Eb-selejtező mérkőzései a mérvadóak. Az EB-sorsoláson hat négycsapatos csoportot alakítanak ki, amelyekbe kalaponként egy válogatottat húznak. A kvartettekből az első két helyezett mellett a négy legjobb csoportharmadik jut tovább a nyolcaddöntőbe, s onnantól egyenes kieséses rendszerben folytatódik a kontinensviadal.