• Főoldal
  • Közélet
  • Helyszín
  • Gazdaság
  • Helytörténet
  • Hitvilág
  • Művelődés
  • Oktatás – Ifjúság
  • Sport
  • Régió
    • Régió – Krassó-Szörény megye
    • Civilek a közösségért
    • Régió – Hunyad megye
    • Régió – Arad megye
  • Jelek és jelzések
  • Irodalmi helyőrség
  • Civilek a közösségért

Regionális közéleti hetilap

Fontos hírek

Családok római zarándoklata a 2025-ös Szentévben

Úrvacsorai kehely Debelyacsáról (1799)

HÍREK

Trianonról jelenidőben

Megújult az MCC nagyváradi képzési központja, a sokoldalú Dudek-ház

AKI MEGREGULÁZTA A BÉGÁT (1.)

“Az ember csak azért nem tud repülni, mert nem hisz.”


Dudás József – SPORTHÍREK


 03 Jul 2014   Írta admin  0 Hozzászólás


Női kosárlabda
Kialakult a magyar-román rendezésű EB döntő tornájának a mezőnye
A selejtezők végeztével kialakult a jövő évi, ma­gyar-román rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság döntő tornájának a mezőnye. A két házigazda au­tomatikusan került a 20 csapat közé, Spanyolország, Franciaország, Törökország, Szerbia, Fehéroroszor­szág és Csehország azért hagyhatta ki a kvalifikációt, mert részt vesz a szeptemberben és októberben sorra kerülő világbajnokság isztambuli döntő tornáján. A gö­rögök pedig tavaly nyáron, a selejtező első fordulójának megnyerésével biztosították a helyüket.
Az idei selejtezőből Horvátország, Lettország, Lit­vánia, Montenegró, Oroszország és Szlovákia cso­port­győztesként, Lengyelország, Svédország, Ukraj­na, Nagy-Britannia és Olaszország pedig legjobb csoportmásodikként harcolta ki a részvételt. Az EB-re – melynek szlogenje “Játék szívből” (Play with heart) – 2015. június 11. és 28. között kerül sor. Magyarország 1950, 1964, 1983 és 1997 után ötödik alkalommal ren­dezhet női Európa-bajnokságot, Románia pedig 1966 után másodszor lesz házigazda.
A döntő torna teljes mezőnye: Magyarország (rendező), Románia (rendező), Spanyolország, Franciaor­szág, Törökország, Szerbia, Fehéroroszország, Cseh­ország, Görögország, Horvátország, Lettország, Lit­vá­nia, Montenegró, Oroszország, Szlovákia, Lengyel­ország, Svédország, Ukrajna, Nagy-Britannia és Olasz­ország.
Az EB menetrendje – első forduló (4 csoport, 20 csapat): 2015. június 11-15., Sopron, Szombathely, Arad, Temesvár. Második forduló (16 csapat, 2 helyszín): 2015. június 17-22., Debrecen, Győr. Döntő szakasz (negyeddöntők, elődöntők, helyosztó mérkőzések): 2015. június 24-28., Budapest.

Kerékpározás
Először indul kínai sportoló Franciaország körversenyén
Csi Cseng személyében először in­dul kínai kerékpáros Franciaország Nemzetközi Profi Körversenyén, a Tour de France-on. A 26 éves bringást csapata, a Giant-Shimano nevezte a július 5-én, az angliai Leedsből rajtoló viadalra. Csi Cseng ugyancsak az első kínai volt, aki háromhetes körversenyen rajthoz állt, amikor a 2012-es Vuelta a Es­panán szerepelt.
Joaquim Rodriguez eredeti tervét megváltoztatva mégis indul a július 5. és 27. között sorra kerülő francia kerékpáros körversenyen. A Katyusa spanyol versenyzője ebben az idényben a Giro d’Italiára és a Vuelta a Espanyára összpontosított volna, ám mivel a májusi olaszországi viadalt sérülés miatt feladta, mégis nekivág a Tour de France-nak.
“Egy vagy több szakaszt szeretnék nyerni, de a végső győzelemre nem tartom magam esélyesnek” – mondta Rodriguez, aki mindhárom nagy nemzetközi körversenyen volt már dobogós, illetve ezeken kilencszer végzett a legjobb tízben, de nyerni még nem tudott.
Szívpanaszai miatt sokat hagyott ki, e­zért nem indul a július 5-én rajtoló Tour de France-on Robert Gesink holland kerékpáros. A Vuelta a Espanán két­szer hatodik (2009, 2012), a tavalyi Tou­ron 26. sportolónál má­jus elején diag­nosz­tizáltak rendellenességet.
Robert Gesink egyeztetett csapata, a Belkin vezetőivel, és úgy döntöttek, idén nem nevezik a francia körversenyre.
A 28 esztendős kerekes ebben az évben az ománi körversenyen ötödik, az ausztrálon hatodik volt összetettben, tavaly megnyerte a Québeci Grand Prixt, 2012-ben pedig a kaliforniai körversenyen győzött.
Nem indul a július 5-én kezdődő Tour de France-on Ryder Hesjedal ka­na­dai kerékpáros sem, hanem inkább az augusztus 23-án rajtoló Vuelta a Es­panára összpontosít.
A Garmin-Sharp nevű csapat 33 esztendős tagja – aki 2012-ben megnyerte a Giro d’Italiát – a Touron eddig csak egyszer, még 2010-ben szerepelt jól, akkor hatodik lett, de azóta csalódások érték. Most indult májusban az olasz körversenyen, és kilencedik lett.

A XX. Labdarúgó Világbajnokság döntő tornája
Brazília, 2014. június 12 – július 13.
A csoportvetélkedő utolsó találkozói
Algéria először került a nyolcaddöntőbe, amelyben elbúcsúzott a VB-től

G-csoport

Portugália – Ghána 2-1 (1-0). Bár a por­tu­gál futballválogatott legyőzte Ghánát, még­is az afrikai csapattal együtt elbúcsúzott a VB-től. A portugálok a 31. percben Boye öngóljával szereztek vezetést, majd a fordulást követően Gyan az 57. percben egyenlített. A ghána­i­aknak lehetőségük volt, hogy a maguk javára fordítsák az eredményt, mégis a portugálok sze­rezték meg a győzelmet, Cristiano Ronaldo ugyanis a 80. percben kihasznált egy kapushibát.
Németország – USA 1-0 (0-0). Joachim Löw és Jürgen Klinsmann kezet ráztak, megveregették egymás vállát és mosolyogtak a Németország – Egyesült Államok mérkőzés után. A két szövetségi kapitánynak minden oka megvolt az örömre, hiszen mindkét válogatott bejutott a VB legjobb 16 csapata közé. A találkozót Thomas Müller 55. percben lőtt góljával a németek nyerték, de a vereség ellenére az amerikaiak is bekerültek a nyolcaddöntőbe.

1. Németország 3 2 1 0 7-2 7
2. USA 3 1 1 1 4-4 4
3. Portugália 3 1 1 1 4-7 4
4. Ghána 3 0 1 2 4-6 1

H-csoport

Belgium – Koreai Köztársaság 1-0 (0-0). A belga válogatott százszázalékos teljesítménnyel jutott a nyolcaddöntőbe, mivel az utolsó fordulóban legyőzte a dél-koreai csapatot, amely így nyeretlenül búcsúzott a VB-től. A belgák Defour 45. percbeli kiállítása miatt egy félidőt emberhátrányban játszottak, ennek ellenére Vertonghen 78. percben szerzett góljával begyűjtötték a három pontot.
Algéria – Oroszország 1-1 (0-1). Az algériai válogatott 1-1-es döntetlent ért el az orosz csapat ellen, így története során először került az egyenes kieséses szakaszba. Az európai együttes már a 6. percben vezetést szerzett Kokorin révén, az afrikaiak aztán a 60. percben Szlimani fejesgóljával egyenlítettek, ezzel kiharcolva a továbbjutást, míg a következő VB-nek otthont adó Oroszország a Szov­jet­unió felbomlása óta így továbbra sem “élte túl” a csoportvetélkedőt.

1. Belgium 3 3 0 0 4-1 9
2. Algéria 3 1 1 1 6-5 4
3. Oroszország 3 0 2 1 2-3 2
4. Koreai Közt. 3 0 1 2 3-6 1

Nyolcaddöntő
Komoly meglepetés nélküli találkozók
Brazília – Chile 1-1 (1-1, 1-1, 1-1), hosszabbítás és tizenegyesek (3-2) után. A brazil válogatott a 2×15 perces hosszabbítás utáni 1-1-es döntetlent követően, a tizenegyes párbajban 3-2-re legyőzte Chile csapatát. David Luiz a hazaiaknak szerzett vezetést a 18. percben, aztán Sanchez a 32. percben egyenlített. Mivel újabb gól nem született, a 11-esek döntöttek, ami végül a házigazdáknak kedvezett. A brazil focisták három (David Luiz, Marcelo, Neymar), a chileiek két (Aranguiz, Diaz) ti­zen­egyest értékesítettek, miközben Willian és Hulk, illetve Pinilla, Sanchez és Para nem talált a hálóba.
Kolumbia – Uruguay 2-0 (1-0). A kolumbiai válogatott kétgólos megérdemelt győzelmet aratott a négy éve negyedik Uruguay csapata felett. A továbbra is százszázalékos ko­lum­biaiaknál James Rodriguez duplázott: előbb a 28. percben egy bombagóllal szerzett ve­zetést együttesének, majd az 50. percben állította be a végeredményt. Az AS Monaco játékosa immár öt találatnál tartott a döntő tornán, ezzel pedig a góllövőlista élére ugrott.
Hollandia – Mexikó 2-1 (0-0). A gól nélküli első félidő végén Robbent buktatta két mexikói védő, de a játékvezető nem ítélt 11-est. A második félidő elején, a mexikóiak a 48. percben szereztek vezetést Giovani Dos Santos távoli lövésével. A hollandok ezt követően nagyobb sebességre kapcsoltak és a 88. percben Sneijder bombájával egyenlítettek, a 94. percben pedig a csereként előbb gólpasszt jegyző Huntelaar tizenegyes büntetőjével megszerezték a győzelmet jelentő gólt.
Costa Rica – Görögország 1-1 (0-0, 1-1, 1-1), hosszabbítás és tizenegyesek (5-3) után. A közép-amerikai együttes az 52. percben Bryan Ruiz góljával szerzett vezetést, nem sokkal később azonban Oscar Duarte kiállítása miatt emberhátrányba került. A görögök csodával határos módon a 90+1. percben Szok­ra­tisz Papasztatopulosz góljával egyenlítettek. A hosszabbításban nem változott az eredmény, így jöhetett a tizenegyes párbaj, amit Costa Ri­ca nyert 5-3 arányban. A tizenegyesek során egyetlen játékos hibázott, mégpedig Gekasz, így Costa Rica jutott tovább. Tizenegyest Borges, Ruiz, Gonzales, Campbell és Umema, illetve Mitroglu, Hisztoduló és Holebasz értékesített.
Németország – Algéria 2-1 (0-0, 0-0, 1-0), hosszabbítás után. A négy évvel ezelőtt bronz­érmes német válogatott hosszabbítás után le­győzte az algériai csapatot, és sorozatban ne­gyedszer jutott be VB-n a legjobb nyolc he­lyezett közé, ami korábban még egyetlen együttesnek sem sikerült. A rendes játékidő a sok helyzet ellenére nem hozott gólt, majd a hosszabbítás második percében Schürrle (92. p) szerzett vezetést a németeknek, a lefújás előtti pillanatokban pedig még két gól esett, előbb Özil (120. p) növelte az előnyt, majd Dzsabu (120+1. p) szépített az eredményen.
Franciaország – Nigéria 2-0 (0-0). A két együttes küzdelmes mérkőzést vívott egymással, összességében azonban az európai csapat volt valamivel veszélyesebb. Paul Pogba a 79. percben fejesgóllal szerzett vezetést a francia gárdának, Nigéria sorsát pedig Joseph Yobo 91. percben esett öngólja pecsételte meg.
Argentína – Svájc 1-0 (0-0, 0-0, 0-0), hosszabbítás után. A találkozó rendes játékidejében nem született gól, és sokáig úgy tünt, hogy a hosszabbítás sem hoz döntést. Azonban egy svájci labdavesztés után a 118. percben Messi indult meg a svájci térfél közepén, két csel után a 16-os jobb oldalán felfutó Di Maria elé passzolt, aki a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
Belgium – USA 2-1 (0-0, 0-0, 2-0), hosz­­szabbítás után. Az európai együttes hiába játszott hatalmas fölényben, Tim Howard amerikai kapus bravúrjai miatt gól nélküli döntetlennel zárult a rendes játékidő, de aztán a hosszabbításban előbb Kevin De Bruyne talált a kapuba a 93. percben, majd a 105. percben a csereként beálló Lukaku is eredményes volt, Green (107. p) pedig már csak szépíteni tudott az eredményen. A belgák 1986 óta először kerültek a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntő műsora

Július 4., péntek, 19.00 óra: Franciaország – Németország.
Július 4., péntek, 23.00 óra: Brazília – Kolumbia.
Július 5., szombat, 19.00 óra: Argentína – Belgium.
Július 5., szombat, 23.00 óra: Hollandia – Costa Rica.
Az elődöntő mérkőzéseket kedden, július 8-án, illetve szerdán, július 9-én 23.00 órakor játsszák. A 3. helyért kiírt meccsre július 12-én, szombaton 23.00 órakor, a VB döntő mérkőzésére pedig július 13-án, vasárnap, 22.00 órakor kerül sor.


    Oszd meg


  • Recent Posts

    • Családok római zarándoklata a 2025-ös Szentévben
    • Úrvacsorai kehely Debelyacsáról (1799)
    • HÍREK
    • Trianonról jelenidőben
    • Megújult az MCC nagyváradi képzési központja, a sokoldalú Dudek-ház
  • HIRDESSEN ITT!

    Hirdetését a HETI ÚJ SZÓ nyomtatott oldalain négy (Temes, Arad, Hunyad és Krassó-Szörény) megyében valamint online változatban olvassák.

    További információval a hetiujszo@yahoo.com illetve a 0723-567370 (Makkai Zoltán) vagy a 0723-567371 (Graur János) telefonszámokon szolgálunk.
  • Archives

    • June 2025
    • May 2025
    • April 2025
    • March 2025
    • February 2025
    • January 2025
    • December 2024
    • November 2024
    • October 2024
    • September 2024
    • August 2024
    • July 2024
    • June 2024
    • May 2024
    • April 2024
    • March 2024
    • February 2024
    • January 2024
    • November 2023
    • October 2023
    • September 2023
    • August 2023
    • July 2023
    • June 2023
    • May 2023
    • April 2023
    • March 2023
    • February 2023
    • January 2023
    • December 2022
    • November 2022
    • October 2022
    • September 2022
    • August 2022
    • July 2022
    • June 2022
    • May 2022
    • April 2022
    • March 2022
    • February 2022
    • January 2022
    • December 2021
    • November 2021
    • October 2021
    • September 2021
    • August 2021
    • July 2021
    • June 2021
    • May 2021
    • April 2021
    • March 2021
    • February 2021
    • January 2021
    • December 2020
    • November 2020
    • October 2020
    • September 2020
    • August 2020
    • July 2020
    • June 2020
    • May 2020
    • April 2020
    • March 2020
    • February 2020
    • January 2020
    • December 2019
    • November 2019
    • October 2019
    • September 2019
    • August 2019
    • July 2019
    • June 2019
    • May 2019
    • April 2019
    • March 2019
    • February 2019
    • January 2019
    • December 2018
    • November 2018
    • October 2018
    • September 2018
    • August 2018
    • July 2018
    • June 2018
    • May 2018
    • April 2018
    • March 2018
    • February 2018
    • January 2018
    • December 2017
    • November 2017
    • October 2017
    • September 2017
    • August 2017
    • July 2017
    • June 2017
    • May 2017
    • April 2017
    • March 2017
    • February 2017
    • January 2017
    • December 2016
    • November 2016
    • October 2016
    • September 2016
    • August 2016
    • July 2016
    • June 2016
    • May 2016
    • April 2016
    • March 2016
    • February 2016
    • January 2016
    • December 2015
    • November 2015
    • October 2015
    • September 2015
    • August 2015
    • July 2015
    • June 2015
    • May 2015
    • April 2015
    • March 2015
    • February 2015
    • January 2015
    • December 2014
    • November 2014
    • October 2014
    • September 2014
    • August 2014
    • July 2014
    • June 2014
    • May 2014
    • April 2014
    • March 2014
    • February 2014
    • January 2014
    • December 2013
    • November 2013
    • October 2013
    • September 2013
    • August 2013
  • Recent Comments

    • Find us on Facebook

    • Curs Valutar

      19 June 2025
      EUR
      5.0325 RON
      HUF
      1.2466 RON
      USD
      4.3749 RON
      XAU
      475.3109 RON
      Curs oferit de Banca Națională a României
    • Időjárás



    • Szerkesztőség: GRAUR JÁNOS, alapító főszerkesztő, MAKKAI ZOLTÁN, főszerkesztő, Bodó Barna, főmunkatárs, Lázár Ildikó és Nemes Gabriella tördelőszerkesztők.
      Munkatársak: Sipos Enikő (otthonunk), Ferencz Melánia (sport) Szekernyés János (helytörténet), Eszteró István (irodalom), dr. Szabó Mónika, dr. Matekovits György (egészségügy), Csatlós János (keresztrejtvény), Ujj János (Arad), dr. Hauer Erich (Hunyad megye), Kun László (Krassó-Szörény), Dudás József (örökös munkatárs), Kiss Károly.
      Kiadó: VÁRBÁSTYA EGYESÜLET
      Kiadó tanács: Gazda István, Kása Zsolt, Tamás Péter


    Szerzői jog 2013 - Heti Új Szó