A temesvári csapat Elek Róbert góljával megszerezte első győzelmét
ACS Poli – FC Botoşani 1-0 (0-0)
A Labdarúgó I. Liga harmadik fordulója hétfőn este játszott utolsó mérkőzése rossz előjelekkel kezdődött. A pártatlanul bíráskodó Ovidiu Haţegan aradi nemzetközi játékvezető a találkozót 28 perc késéssel indította el, mert a temesvári együttes kezdőcsapatában kéttő (Curtean, Artean), a vendégekében pedig egy (Dimitrov) futballista igazolványában szabálytalanságokat fedeztek fel. Curtean és Artean helyett Hernandez és Llorente kezdte a játékot, amelyre színvonalas focizásra alkalmatlan záporesőben került sor. Mindkét csapat új idénybeli első győzelmének megszerzését tűzte céljául. A tét erősen rányomta bélyegét a játékra, amely nem volt elég folyamatos, mert szinte minden percben volt egy durva és szabálytalan szerelés. Ovidiu Hategan a sárga lap sorozatos felmutatásával próbálta – kevés sikerrel – fegyelmeztetni a csapatok tagjait. A Poli focizott jobban és dolgozott ki jobb lövési helyzeteket. A három pont sorsát Elek Róbert döntötte el, aki a hálóba rúgta Zicu baloldalról beadott labdáját. Elek Róbert, továbbá Zicu, Hernandez Bărbuţ és Llorente megkísérelte a Poli előnyének növelését, de lövéseiket nem kísérte szerencse. A temesvári csapat a következő összeállításban harcolta ki új idénybeli első győzelmét: Pap – Belu, Luchin, Scutaru, Daniel Popescu – Melinte, Llorente, Hernandez (Sarmov, 87 p.) – Boldea (Bărbuţ, 26. p), Elek (Rufino, 73 p), Zicu.
Labdarúgó VB-selejtezők
A magyar és a román válogatott kedvező sorsolásban részesült
A XXI. Labdarúgó Világbajnokság selejtezőinek Szentpéterváron július 25-én sorra került sorsolásán az 52 európai válogatottat hét hat- és két ötcsapatos csoportba sorsolták. A kilenc csoportgyőztes kijut a 2018. VB oroszországi döntő tornájára, míg a nyolc legjobb csoportmásodik – úgy, hogy a hat együttest számláló csoportok esetében az utolsók elleni párharcokat nem veszik figyelembe – pótselejtezőt játszik a maradék négy kiadó helyért. Az európai selejtezők hivatalosan 2016. szeptember 4-én rajtolnak. A csoportokba a következő országok válogatottjai kerültek:
A-csoport: Luxemburg, Fehéroroszország, Bulgária, Svédország, Franciaország, Hollandia. B-csoport: Andorra, Lettország, Feröer-szigetek, Magyarország, Svájc, Portugália. C-csoport: San Marino, Azerbajdzsán, Norvégia, Észak-Írország, Csehország, Németország. D-csoport: Grúzia, Moldávia, Írország, Szerbia, Ausztria, Wales. E-csoport: Kazahsztán, Örményország, Montenegró, Lengyelország, Dánia, Románia. F-csoport: Málta, Litvánia, Szlovénia, Skócia, Szlovákia, Anglia. G-csoport: Lichtenstein, Macedónia, Izrael, Albánia, Olaszország, Spanyolország. H-csoport: Ciprus, Észtország, Görögország, Bosznia-Hercegovina, Belgium. I-csoport: Finnország, Törökország, Ukrajna, Izland, Horvátország.
Az új szövetségi kapitány célja a megkezdett úton haladás
A Dárdai Pál által megkezdett utat szeretné folytatni Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya. Az 52 éves német szakember elmondta: várhatóan nem nagyon kell majd változtatnia, ugyanis az együttes jól teljesített az elmúlt mérkőzéseken, ráadásul mivel a bő stábnak ő maga is tagja volt, így testközelből figyelte a nemzeti csapatnál folyó munkát, amellyel elégedett volt. A tréner hozzátette: természetesen neki más a stílusa, mint Dárdai Pálnak, de a futballhoz való hozzáállásuk hasonló. Éppen ezért a szakmai stábban csak egy-két cserét tervez. Dárdai Pállal is egyeztet majd a közelgő EB-selejtezők előtt, ugyanis elődje tökéletesen ismeri a csapatot és a játékosokat. Bernd Storck elmondta, hogy Dzsudzsák Balázs csapatkapitánnyal már tárgyalt, a Moszkvai Dinamo szélsője pedig támogatásáról biztosította a szövetségi kapitányt.
Motorsport
A Forma 1-es VB jövő évi naptártervezete
A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elfogadta a Forma 1-es Világbajnokság 2016. évi naptártervezetét. Ez a menetrend még nem tekinthető véglegesnek, ismertetésével azonban az FIA megerősítette azokat a korábban megjelenő híreszteléseket, melyek szerint több vetélkedő is új időpontot kap, a rekordhosszúságú (21 futam) versenyévad pedig áprilisban startol. Az egyik legszembetűnőbb változás az, hogy az Orosz Nagydíj az eddig megszokott októberi helyett áprilisi időpontot kap, a maláj futam pedig – a szervezők kérésére – szeptemberben kerül megrendezésre. A szezonnyitónak jövőre is Ausztrália ad otthont, egy héttel később pedig már Kínában vendégeskedik a királykategória mezőnye. Egymást követő versenyhétvégéből a folytatásban sem lesz hiány, hiszen a bahreini vetélkedőt azonnal követi az orosz, a brit futamot az osztrák, a visszatérő német viadalt a magyar, a belga versenyt az olasz, Szingapúrt a szeptemberi időpontot kapó Malajzia, az Amerikai Nagydíjat pedig a Mexikói Nagydíj. Egyelőre úgy tűnik, Németország 2016-ban ismét helyet kap a versenynaptárban, miután az idei versenyévad elején hosszas huzavona után törölték a versenyt, aminek eredetileg a Nürburgring adott volna otthont, a szervezők azonban nem tudtak megegyezni a Forma-1 Menedzsmenttel, Hockenheim pedig nem vette át a viadalt. Németország mellett az Európai Nagydíj is visszatér: a futamot a következő évtől Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban rendezik majd, egy városi pályán. Az első ottani viadalra 2016 júliusában kerül sor. A fentiekhez képes apró változás, hogy a Brit Nagydíj két héttel korábbra került, így annak időpontja nem fog ütközni a sportkedvelők körében szintén népszerű wimbledoni tenisztorna időpontjával. Szintén apróbb módosítás, a hazai szurkolók számára azonban fontos információ, hogy a Magyar Nagydíj július végéről augusztus elejére került. A magyar futam után egyébként a szokásoknak megfelelően egy hosszabb szünet veszi kezdetét, Belgiumban ugyanis csak egy kéthetes pihenő után indítják újra a motorokat.
A 2016-os naptártervezet: április 3.: Ausztrál Nagydíj (Albert Park); április 10.: Kínai Nagydíj (Sanghaj); április 24.: Bahreini Nagydíj (Szahír); május 1.: Orosz Nagydíj (Szocsi); május 15.: Spanyol Nagydíj (Barcelona); május 29.: Monacói Nagydíj (Monte-Carlo); június 12.: Kanadai Nagydíj (Montréal); június 26.: Brit Nagydíj (Silverstone); július 3.: Osztrák Nagydíj (Spielberg); július 17.: Európa Nagydíj (Azerbajdzsán, Baku); július 31.: Német Nagydíj (Hockenheim); augusztus 7.: Magyar Nagydíj (Hungaroring); augusztus 28.: Belga Nagydíj (Spa); szeptember 4.: Olasz Nagydíj (Monza); szeptember 18.: Szingapúri Nagydíj (Marina Bay); szeptember 25.: Maláj Nagydíj (Sepang); október 9.: Japán Nagydíj (Szuzuka); október 23.: USA Nagydíj (Austin); október 30.: Mexikói Nagydíj (Mexikóváros); november 13.: Brazil Nagydíj (Interlagos); november 27.: Abu-dzabi Nagydíj (Jasz Marina).