Kosárlabda
Továbbra is veretlen
Elszenvedte első vereségét az Alpok–Adria-kupában a temesvári férfikosárlabda-csapat: legutóbb kedden, a szlovák Spišskí Rytieri vendégeként lépett pályára a D-jelű négyesben, és 95:88-ra kapott ki, azonban a vereség ellenére is megőrizte vezető helyét a csoportban, sőt már a múlt héten bebiztosította a helyét a sorozat következő körében. A két rivális október 12-én is találkozott egymással, akkor 106:72-re nyert a hazai közönség előtt játszó Béga-parti alakulat.
Dragan Petricsevics tanítványai 18-án a Bukaresti Dinamót fogadták a román élvonalbeli bajnokság B csoportjának 6. fordulójában, és 91:74-re nyertek, aminek köszönhetően a 3. helyre léptek elő a pontvadászatban (négyszer győztek és egyszer kikaptak az új idényben). A 7. fordulóban, 26-án a Bukaresti Steaua kosarasai ellen lépnek pályára idegenben; a rivális hat forduló után az 5. helyen áll. A bajnokságot egyébként a nagyváradi együttes vezeti öt győzelem és egy vereség után.
Egy vereség és egy győzelem egy hét alatt
Esélye sem volt a győzelemre a török Orman Genklik vendégeként játszó aradi nőikosárlabda-csapatnak november 16-án az Eurokupa csoportkörének 4. fordulójában: az ellenfél mind a négy játékrészben uralta a játékot, aminek köszönhetően 85:59-re nyert, így az élre állt a csoportban. Az aradiak egyelőre 0 ponttal az utolsó helyen állnak a D-jelű négyesben – négy vereséget gyűjtöttek be eddig –, azonban még két lehetőségük van a javításra: december 7-én a lengyel Basket 25 Bydgoszcz kosarasait látják vendégül 18 óra 30 perctől, majd egy héttel később az ugyancsak lengyel VBW Arka Gdynia játékosaihoz látogatnak.
A tizenkét négytagú csoportból az első két helyen záró csapatok, illetve a négy legjobb harmadik helyezett jut tovább a következő körbe. A D csoport állása négy forduló után: 1. OGM Ormanspor 7 pont (három győzelem, egy vereség), 2. VBW Arka Gdynia 7 pont (négy győzelem, egy vereség), 3. Basket 25 Bydgoszcz 6 pont (két győzelem, két vereség), 4. Arad 4 pont (négy vereség).
Nem mellékesen az E csoportban van a legutóbbi román bajnokság győztese, a Sepsi-SIC, amely az eddigi veretlen sorozatának köszönhetően az élen áll a négyesben, a magyarországi csapatok közül pedig az UNI Győr erősíti a mezőnyt az F csoportban, ahol három győzelmet és egy vereséget gyűjtött be, és jelenleg 7 ponttal az 1. helyet foglalja el.
*
Amúgy az aradi csapat 18-án pótolta be az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzését a târgoviștei alakulat ellen a román élvonalbeli bajnokság 2022–2023-as idényében, és 78:60-ra nyert (a korábban jobb napokat megélt ellenfél mindegyik mérkőzését elveszítette a szezon kezdete óta, és jelenleg az utolsó helyet foglalja el a tizenegy csapatos mezőnyben). Az újabb győzelemnek köszönhetően 12 ponttal a 2. helyen áll a bajnokságban (hatból hat mérkőzést megnyert eddig); az éllovas a címvédő sepsiszentgyörgyi együttes, amely egy meccsel többet játszott és ugyancsak veretlen.
A Maros-partiak a 7. fordulóban Alexandria legjobbjai ellen kellett volna pályára lépjenek idegenben, de a találkozót elhalasztották december 16-ra. Az összecsapásig mégsem ülnek tétlenül, ugyanis megkezdik a szereplésüket a Román-kupában a Bukaresti Rapid ellen: 30-án az aradi Victoria Sportcsarnokban találkoznak a két alakulat játékosai, december 3-án pedig a fővárosban küzdenek a továbbjutásért. Legutóbb november 12-én az élvonalbeli bajnokság 6. fordulójában játszottak egymás ellen, és a mérkőzés 67:61 arányú győzelemmel zárult a házigazda Maros-partiak javára.
Röplabda
Két győzelem a mérlegük
A Ioan Kunst Ghermănescu Sportcsarnok tetőzetének javítása miatt kénytelen volt idegenben, Kolozsváron játszani november 16-án az élvonalban játszó lugosi nőiröplabda-csapat, a megváltozott körülmények azonban nem zavarták össze a játékosokat, és végül 3:0-ra nyertek. 19-én a craiovaiak ellen bizonyíthattak, a találkozót azonban Buziásfürdőn szervezték meg, ahol egy kiváló hangulatú mérkőzés után 3:1-re nyertek. A Temes-parti klub vezetősége megköszönte a szurkolók támogatását, akik saját járművekkel, illetve a klub által biztosított autóbuszokkal utaztak a meccs helyszínére.
26-án, szombaton újra Buziásfürdőn játszanak a lugosi lányok, aminek különös oka van: a rivális bákóiaknak nincs termük, ezért megkérték a bánságiakat, hogy Lugos legyen a mérkőzés helyszíne, de mivel ott sem lehet lebonyolítani a párharcot, ismét Buziásfürdőre esett a választás.
A Temes-parti együttes egyébként 12 ponttal (három győzelem és három vereség) jelenleg a 4. helyen áll az élvonalbeli bajnokságban; a képzeletbeli dobogó 1. helyét az eddig veretlen balázsfalvi együttes foglalja el (17 pont), 2. helyen áll a szintén veretlen, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Bukaresti Rapid (13 pont), míg a târgoviștei csapat négy győzelem és egy vereség után a 3. helyen áll (13 pont).
Kézilabda
Az egyik dobogóstól kapott ki
Nagy falatnak bizonyult november 19-én a 2. helyen álló konstancai együttes a temesvári férficsapat számára: a 12. fordulóban lebonyolított mérkőzés 1. félidejének végén csak három góllal, 17-14-re vezettek a tengerpartiak – a 23. percben 11-11 volt az állás –, térfélcsere után azonban növelték az előnyüket, és végül 31-26-ra nyertek.
A Béga-parti alakulat a 2022–2023-as idény kezdete óta háromszor győzött és kilencszer kikapott, így jelenleg 9 ponttal a 12. helyen áll a tizennégy csapatos bajnokságban. Egyébként a 11. fordulóban lejátszott, Vaslui ellen hazai mérkőzés után lemondott a vezetőedző, Horváth Attila, a döntésében pedig jelentős szerepe volt annak, hogy csapata november 13-án az utolsó másodpercekben kapott ki 25-24-re a riválistól.
A bajnokság első körének utolsó fordulójában a jelenleg 8. helyen álló (öt győzelem, egy döntetlen és hat vereség) bákói együttes látogat Temesvárra; a találkozó november 26-án, szombaton 18 órakor kezdődik a Constantin Jude Sportcsarnokban.
Gyengébben teljesítettek a vártnál
A magyar és a román nőikézilabda-válogatott sem hozta a várt teljesítményt az idei Európa-bajnokságon, amelyet Szlovénia, Észak-Macedónia és Montenegró közösen szervezett november 4. és 20. között. A torna előtt a magyar szövetség a 8. helyet tűzte ki célul, végül azonban a 11. helyen zárt a nemzeti együttes, aminél volt rosszabb eredmény korábban, ugyanis 2016-ban csupán a 12. hely „jött össze”. Az idei Eb-n a magyarok a csoportkörben megverték Svájcot, azonban kikaptak Horvátországtól és Norvégiától, a középdöntőben pedig vereséget szenvedtek el Dániától és Svédországtól, míg 16-án 29-25-re legyőzték Szlovéniát.
Romániának ez volt a tizennegyedik Európa-bajnoksága, és most érte el a leggyengébb helyezést, ugyanis Magyarország mögött a 12. helyen zárt. A csoportkörben kikapott Hollandiától és Franciaországtól, de sikerült megverje Észak-Macedóniát, míg a középdöntőben legyőzte Spanyolországot, azonban vereséget szenvedett el Montenegrótól és Németországtól.
A november 18-i elődöntőkben Dánia 27-23-ra verte meg Montenegrót, Norvégia pedig 28-20-ra múlta felül Franciaországot, így skandináv párharcra készülhettek a sportág rajongói. 20-án, vasárnap a dánok az 1. félidő után 15-12 arányú vezetéssel vonultak le a pályáról, a folytatásban viszont hatalmas csatában fordítottak a norvégok, és végül 27-25-re nyertek, a kisdöntőben – hosszabbítás után – sokak meglepetésére a montenegróiak 27-25-re verték meg a franciákat, így ők szerezték meg a bronzérmet.
Amúgy az EHF, vagyis az Európai Kézilabda-szövetség a döntő napján tette közzé azoknak a névsorát, akik bekerültek a torna álomcsapatába, a keretben pedig egy magyar, illetve egy román játékost is találunk. A legjobb jobbátlövőnek a Ferencvárosnál kézilabdázó Klujber Katrint választották, aki hat mérkőzésen hetvennégyszer próbálkozott gólszerzéssel, és harmincnyolcszor talált be a kapuba, emellett tizennyolc gólpassza is volt (végül a góllövőlista 9. helyén zárt). A legjobb balátlövő a román válogatottat erősítő Cristina Neagu lett, aki hetven kapura lövésből harminckilencet értékesített, és a 8. helyet foglalta el a góllövőlistán.
Vízilabda
Új elnök a magyar szövetség élén
„A Magyar Vízilabda-szövetség szombati közgyűlésén egyhangú szavazással választották meg elnöknek Madaras Norbertet a Duna Arénában. Az olimpiai bajnok egykori csapattársát, Vári Attilát váltja az elnöki székben. A kétszeres olimpiai és világbajnok Madaras Norbert megköszönte a küldöttek támogatását, és kijelentette, az MVLSZ a jövőben minden korábbinál hatékonyabban kívánja szolgálni a klubokat, illetve minden feltételt biztosítani fog a felnőtt és korosztályos válogatottak eredményességéhez. Egyelőre két évre kapott bizalmat, ám jelezte, mindenképpen hosszú távra tervez, azaz a párizsi játékokat követő választáson egy teljes ciklusra kíván bizalmat kérni a pólós társadalomtól – természetesen mindaz alapján, amit a következő két esztendőben kíván tenni a sportágért, az MVLSZ megújult csapatát irányítva” – olvasható a Magyar Olimpiai Bizottság honlapján megjelent cikkben.
Az új elnök eddig ebben a sportágban élte az életét, játékosként számos helyen megfordult, emellett több vízilabda-kultúrát is megismert, ugyanakkor vezetőként is van tapasztalata, hisz öt éve a Ferencváros vízilabda-szakosztályának elnökeként, az MVLSZ-ben pedig előbb elnökségi tag, majd alelnök volt. A programbeszédében így fogalmazott: „Azt nem ígérhetem, hogy a szövetség gólokat lő a jövőben, de gólpaszszokat azért igyekszünk majd adni.” A kétszeres olimpiai bajnok és világbajnok, többszörös BL-győztes Madaras Norbert az idézett mondattal arra utalt, hogy tervei szerint a vízilabda-szövetség az irányítása alatt igazi szolgáltatószervezet kíván lenni.
Kétszer nyertek szombaton
Eredményes napja volt 19-én a Nagyváradi VSK-nak, ugyanis a délelőtti és a délutáni mérkőzésen is megverte a Sportul Studențesc együttesét a Ioan Alexandrescu olimpiai uszodában; először 18:6-ra, majd 21:5-re nyert, így továbbra is veretlen a román élvonalbeli bajnokságban.
A következő időszakban három mérkőzésen ugrik vízbe a legerősebb riválisa, a Bukaresti Steaua ellen: 25-én a Szuperliga következő fordulójában mérik össze az erejüket a csapatok a fővárosban, majd 30-án és december 14-én a LEN Eurokupa nyolcaddöntőjében játszanak egy-egy mérkőzést. Olyan alakulatokról van szó, amelyek uralták a romániai vízilabdát az elmúlt közel két évtizedben, ugyanis összesen tizenhétszer szereztek bajnoki címet a legjobbak mezőnyében.
Rögbi
Nagy a tét a következő három hétben
A következő hetekben dől el, hogy a vártnál gyengébb eredmények ellenére sikerül-e felérjen a csúcsra a temesvári rögbicsapat ebben az idényben. 27-én Nagybányán lép pályára az élvonalbeli bajnokság egyik elődöntőjében, majd egy héttel később – a végeredménytől függően – döntőt vagy bronzmérkőzést játszik Bukarestben. Emellett készül a Román-kupa fináléjára, amelyet december 11-én, vasárnap szerveznek meg a fővárosban; az előző kiírás döntőjét áprilisban bonyolították le, és végül a Béga-partiak emelhették magasba a serleget.
Úszás
Nemzetközi verseny Temesváron
Tíz klub versenyzői ugrottak vízbe november 19-én, szombaton a Temesváron szervezett DKMT-kupán, azaz a Duna–Körös–Maros–Tisza Eurorégió versenyén, amelyet immár tizenkettedszerre szerveztek meg. Az 18 év feletti amatőr úszóknak kiírt megmérettetésen tizenegy romániai és magyarországi klub hatvankét versenyzője vett részt; a legidősebb női úszó a hetvenkét éves Bocskai Zsófia, míg a legidősebb férfiúszó a nyolcvannégy esztendős Melkuhn Dezső volt (mindketten magyarországiak).
Az első három helyezett mindegyik egyéni kategóriában díjat kapott, ugyanakkor a verseny végén a legjobb csapatnak járó serleget is átadták. A képzeletbeli dobogón a legjobban teljesítő klub az Aradi VSK volt 628 ponttal, a szervező Temesvári Masters a 2. helyen zárt 391 ponttal, míg a 3. helyet a Kolozsvári VSK érdemelte ki 279 ponttal. A jelenlegi világrekordokat figyelembe véve a nőknél a Temesvári Masterst képviselő Borbély Anita volt a legjobb (a 200 méteres mellúszásban lett a legeredményesebb), míg a férfiak mezőnyében az Aradi VSK-nál úszó Cristian Pintican az 50 méteres gyorsúszásban szerepelt kimagaslóan. Borbély Anita egyébként a 200 méteres mellúszásban szerzett aranyérme mellett az 50 méteres pillangóúszás, az 50 méteres mellúszásban, valamint a 100 és 400 méteres vegyesúszás után is a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.
A Béga-parti várost két klub, a már említett Masters, illetve a Temesvári VSK versenyzői képviselték; előbbiben tizenhárom úszó (hét nő és hat férfi) állt rajtkőre, a mérlegük pedig negyven érem volt az egyéni kategóriákban.
Versenytánc
Temesvári páros az Eb-döntőben
Egy temesvári és egy marosvásárhelyi páros képviselte Romániát a latin-amerikai táncok felnőtt-Európa-bajnokságán, amelyet a Mallorca szigetén lévő Calvià nevű városban szerveztek meg november 21-én a WDSF (World Dancesport Federation – Nemzetközi Táncsportszövetség) égisze alatt. A két rivális páros, Miculescu Ionuț és Păcurar Andra, illetve Moldovan Paul és Tătar Cristina mondhatni fej-fej mellett haladt az elődöntőig az ötven párt felvonultató mezőnyben, azonban csak a temesvári kettős tagjai, Ionuț és Andra jutottak be a fináléba, vagyis a legjobb hat páros közé. A mindent eldöntő körben végül a 6. helyen zártak, míg Paul és Cristina a 9. helyen fejezték be a versenyt.
Az Európa-bajnoki címet a Németországot képviselő Marius-Andrei Bălan és Khrystyna Moshenska kettős szerezte meg, így immár másodszorra állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Marius-Andrei Bălan egyébként temesvári születésű és 2015-től táncol együtt a partnernőjével; ők ketten mindössze hat hét alatt nyerték meg 2021-ben a rangos stuttgarti viadalt, valamint az Európa- és a világbajnokságot.
Labdarúgás
Hétfőn elhunyt Mészöly Kálmán
„Az egykori világválogatott Vasas-legendát november elején kritikus állapotban szállították a János Kórház belgyógyászatára, ahová fia, Mészöly Géza tájékoztatása alapján tüdőgyulladással, keringési rendellenességgel és fertőzéssel került be, később elkapta a koronavírust” – közölte az M4 Sport. A Szőke Szikla becenévre hallgató Mészöly Kálmán hatvanegyszer szerepelt a magyar válogatottban, amellyel két világbajnokságon is szerepelt: az 1962-es chilei seregszemlén ötödik, míg az 1966-os angliai tornán hatodik helyen zárt a csapattal. Játékosként mindvégig hű maradt a Vasashoz; az angyalföldi csapatnál 1959 és 1972 között kétszázhetvenkilenc meccsen játszott, és négy bajnoki cím mellett három Közép-európai Kupát nyert.
„Mészöly Kálmán szövetségi kapitányként kijuttatta a válogatottat az 1982-es világbajnokságra. A kiváló sportembert 2011-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjével tüntették ki, 2018-ban pedig a Magyar Labdarúgó-szövetség Életműdíjjal jutalmazta” – idézik fel a múltat az m4sport.hu weboldalán, november 21-én közzétett cikkben.
Vasárnap rajtolt a katari világbajnokság
A helyi időjárás miatt a szokásos időszaktól eltérően, november 20-án kezdődött meg az idei labdarúgó-világbajnokság Katarban; a nyitómeccsen a házigazda alakulat 2-0-ra kapott ki Ecuador nemzeti együttesétől az A-jelű négyesben. A vb eddigi bombameglepetéseként tartják számon a november 22-én lejátszott párharcot Argentína és Szaúd-Arábia között, amely a jóval esélytelenebbnek tartott ázsiai csapat 2-1-es győzelmével zárult.
Szerdai lapzártánkig a következő eredmények születtek a már említett két mérkőzésen kívül:
A csoport: Szenegál – Hollandia 0-2.
B csoport: Anglia – Irán 6-2, Egyesült Államok – Wales 1-1.
C csoport: Mexikó – Lengyelország 0-0.
D csoport: Dánia – Tunézia 0-0, Franciaország – Ausztrália 4-1.
Az E (Spanyolország, Costa Rica, Németország, Japán), az F (Belgium, Kanada, Marokkó, Horvátország), a G (Brazília, Szerbia, Svájc, Kamerun) és a H csoportban (Portugália, Ghána, Uruguay, Dél-Korea) lapzártánk után játszották le az első meccseket, az eredményekkel jövő héten visszatérünk.
A hátralévő csoportmérkőzések programja
A csoport: Katar – Szenegál (november 25., 15 óra), Hollandia – Ecuador (november 25., 18 óra), Ecuador – Szenegál (november 29., 17 óra), Hollandia – Katar (november 29., 17 óra)
B csoport: Wales – Irán (november 25., 12 óra), Anglia – Egyesült Államok (november 25., 21 óra), Wales – Anglia (november 29., 21 óra), Irán – Egyesült Államok (november 29., 21 óra).
C csoport: Lengyelország – Szaúd-Arábia (november 26., 15 óra), Argentína – Mexikó (november 26., 21 óra), Lengyelország – Argentína (november 30., 21 óra), Szaúd-Arábia – Mexikó (21 óra).
D csoport: Tunézia – Ausztrália (november 26., 12 óra), Franciaország – Dánia (november 26., 18 óra), Ausztrália – Dánia (november 30., 17 óra), Tunézia – Franciaország (november 30., 17 óra)
E csoport: Japán – Costa Rica (november 27., 12 óra), Spanyolország – Németország (november 27., 21 óra), Japán – Spanyolország (december 1., 21 óra), Costa Rica – Németország (december 1., 21 óra)
F csoport: Belgium – Marokkó (november 27., 15 óra), Horvátország – Kanada (november 27., 18 óra), Horvátország – Belgium (december 1., 17 óra), Kanada – Marokkó (december 1., 17 óra)
G csoport: Kamerun – Szerbia (november 28., 12 óra), Brazília – Svájc (november 28., 18 óra), Szerbia – Svájc (december 2., 21 óra), Kamerun – Brazília (december 2., 21 óra).
H csoport: Dél-Korea – Ghána (november 28.,15 óra), Portugália – Uruguay (november 28., 21 óra), Ghána – Uruguay (december 2., 17 óra), Dél-Korea – Portugália (december 2., 17 óra).
A csoportok első két helyén végző csapatok – összesen tizenhat – bejut az egyenes kieséses szakaszba, ahol a győztesek továbbjutnak a következő körbe. A nyolcaddöntők mérkőzéseit december 3. és 6. között, a negyeddöntő összecsapásait december 9-én és 10-én, az elődöntő két találkozóját december 13-án és 14-én, a bronzmérkőzést december 17-én, míg a döntőt december 18-án szervezik meg.
Győzelemmel zárták az évet
„A magyar válogatott sikeres éven van túl, a Nemzetek Ligája A divíziójában a második helyen zárt, kétszer is legyőzte az angolokat, egyszer pedig a németeket is, ráadásul idegenben” – olvasható a Magyar Labdarúgó-szövetség oldalán (mlsz.hu) a Dzsudzsák győzelemmel búcsúzott, Kalmár góllal tért vissza című cikkben, amelyet november 20-án osztottak meg a nyilvánossággal.
Az év utolsó felkészülési meccsét vasárnap, a Puskás Arénában játszotta a Marco Rossi által irányított válogatott a görög nemzeti együttes ellen, és Sallai Roland (15. perc), illetve Kalmár Zsolt (90+3. perc) góljával 2-1-re nyert; az egyetlen görög találatot a 81. percben Bakaszetasz neve mellett jegyezték fel, aki büntetőt értékesített.
Egyébként ez a találkozó volt Dzsudzsák Balázs búcsúja a válogatottól; a harminchatodik évében járó labdarúgó ezúttal csapatkapitányként irányította az alakulatot. Pályafutása során százkilenc alkalommal öltötte magára a magyar válogatott mezét, és ezzel rekordernek számít a nemzeti csapat történetében; november 20-ig Király Gáborral együtt száznyolc fellépéssel vezette az örökranglistát. Amúgy a vasárnapi rivális nem volt ismeretlen számára, hisz 2007-ben szintén a görög alakulat ellen mutatkozott be a magyar válogatottban. Akkor a 2-0-ra elveszített Eb-selejtezőn a 81. percben lépett pályára Priskin Tamás helyett, egy évvel később pedig szintén a görög csapat ellen szerezte meg az első gólját címeres mezben a Puskás Stadionban szervezett, 3-2-es magyar győzelemmel zárult felkészülési mérkőzésen (2022. november 20-ig az volt a magyar csapat utolsó győzelme a 2004-es Európa-bajnok ellen).
„Az A-válogatottban negyvennégyszer volt győztes, negyvenegyszer vesztes és huszonháromszor döntetlenre végző csapat tagja. Összesen huszonegy gólt ért el, csak tizenkilenc játékos szerzett nála több gólt a nemzeti csapatban. Dzsudzsák a másfél évtized alatt összesen tíz szövetségi kapitányt »fogyasztott el«, a legtermékenyebb az Egervári-érában volt, hiszen a góljainak és a gólpasszainak is több mint a fele esett erre az időszakra. Az éveket tekintve 2010-ben és 2013-ban volt a legeredményesebb, mindkettőben négy-négy gólt rúgott” – olvasható a Nemzeti Sportban megjelent cikkben.
*
A múlt heti lapszámunkban jeleztük, hogy csak január vége felé folytatódnak a magyar élvonalbeli bajnokság, vagyis az NB I küzdelmei. A képzeletbeli dobogó rangsora tizenhat forduló után: 1. Ferencváros 34 pont (tizenegy győzelem, egy döntetlen, két vereség – tizennégy mérkőzés), 2. Kecskemét 26 pont (hat győzelem, nyolc döntetlen, két vereség – tizenhat mérkőzés), 3. Kisvárda 26 pont (hét győzelem, négy döntetlen, öt vereség – tizennégy mérkőzés).
Kikapott a román válogatott
Az utolsó hazai mérkőzését játszotta le november 17-én a román nemzeti együttes: a Kolozsváron szervezett barátságos összecsapáson Szlovénia ellen lépett pályára, és 2-1-re kapott ki. A rivális a 26. percben szerezte meg a vezető gólját, majd a 31. percben növelte az előnyét, a szépítő találatot pedig Drăgus neve mellett jegyezték fel a 64. percben. A két csapat a mérkőzést megelőzően 2012 augusztusában, Ljubljanában, szintén egy felkészülési mérkőzésen találkozott egymással, akkor viszont a román nemzeti együttes nyert 4-3-ra.
Az utolsó idei (barátságos) mérkőzését november 29-én játssza Edward Iordănescu legénysége, a rivális pedig a Moldovai Köztársaság válogatottja lesz idegenben.
Nyertek az aradiak
20-án az Újvidéki Vojvodina együttesét látta vendégül az Aradi UTA a világosi Otto Grefner Stadionban, és gól nélküli első félidő után végül 2-1-re nyert. A Maros-partiak valójában ezzel a barátságos találkozóval hangoltak a december 2-án 15 óra 30 perckor kezdődő mérkőzésükre a vendég sepsiszentgyörgyi csapat ellen. Ez a találkozó nyitja majd a román élvonalbeli bajnokság 19. fordulóját, és nem mellékes, hogy a legutóbbi, idén augusztusban szervezett, egymás elleni összecsapáson 0-0-s végeredmény született a Kovászna megyei városban. (A forduló további mérkőzéseinek programját jövő héten osztjuk meg az olvasókkal.)
Amúgy az UTA jelenleg négy győzelemmel, öt döntetlennel és kilenc vereséggel a 14. helyen áll a tizenhat csapatos bajnokságban; eddig 17 pontot gyűjtött össze.
Folytatódik a bajnokság
November 25. és 28. között szervezik meg a román másodosztályos bajnokság 15. fordulóját; íme, a Temes megyei csapatok programja: Slatina – Temesvári Politehnica (november 26., 11 óra), Újszentes – Konstancai Unirea (november 26., 11 óra – Dobay István Stadion), Temesvári Ripensia – Galaci Acél Suporter Club (november 27., 14 óra – Electrica Stadion). Tizennégy forduló után a Ripensia a 13., az újszentesi alakulat a 18., míg a Politehnica a 20., vagyis az utolsó helyen áll.