• Főoldal
  • Közélet
  • Helyszín
  • Gazdaság
  • Helytörténet
  • Hitvilág
  • Művelődés
  • Oktatás – Ifjúság
  • Sport
  • Régió
    • Régió – Krassó-Szörény megye
    • Civilek a közösségért
    • Régió – Hunyad megye
    • Régió – Arad megye
  • Jelek és jelzések
  • Irodalmi helyőrség
  • Civilek a közösségért

Regionális közéleti hetilap

Fontos hírek

Családok római zarándoklata a 2025-ös Szentévben

Úrvacsorai kehely Debelyacsáról (1799)

HÍREK

Trianonról jelenidőben

Megújult az MCC nagyváradi képzési központja, a sokoldalú Dudek-ház

AKI MEGREGULÁZTA A BÉGÁT (1.)

“Az ember csak azért nem tud repülni, mert nem hisz.”


Ferencz Melánia – SPORTHÍREK


 09 Aug 2024   Írta admin  0 Hozzászólás


Párizs 2024

A lapzártánkig nyolc magyar, hét román érem
Magyarország sportolói három arany-, három ezüst- és két bronzérmet, a románok pedig három arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szereztek az e heti lapzártánkig, és – ha minden jól alakul –, még lehetnek érmek például kajak-kenuban, nyílt vízi úszásban, illetve birkózásban az augusztus 11-i zárónapig.
Az Egyesült Államokban készülő Kós Hubert a 200 méteres hátúszás döntője után állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára augusztus 1-jén, így ő lett a Magyar Olimpiai Csapat első aranyérmese a párizsi seregszemlén. Ő kiskorában nem szeretett háton úszni, ugyanis attól tartott, hogy beveri a fejét a medencefalba, mert nem látja, hol a vége. „Megpróbáltam a hátat kikerülni az évek során, hiszen vegyesben próbálkoztam még három éve, Tokióban is, és egyértelműen nem sikerült olyan jól, mint ez most. Kellett az amerikai út, hogy rájöjjek, mégis a hátúszás lesz a jó. Most nemcsak nem vertem be a fejem, de olimpiai bajnok lettem” – mondta a Magyar Olimpiai Bizottság honlapján (olimpia.hu) megjelent interjú szerint a huszonegy éves úszó, aki az amerikai sikeredző, Bob Bowman tanítványa.
A magyar küldöttségből a saját útját járó, sokak által különcként emlegetett Milák Kristóf Párizsban szavak nélkül, kiváló úszással mutatta meg, hogy továbbra is számolni kell vele pillangóúszásban, ugyanis a 200 méteres távon ezüstérmet, a 100 méteren pedig aranyérmet szerzett, így egyelőre ő a legeredményesebb magyar sportoló a nyári olimpián.
Szintén az aranyérmek számát gyarapította a Siklósi Gergely, Koch Máté, Andrásfi Tibor és Nagy Dávid összetételű férfipárbajtőr-csapat, amely 2-án aranytussal, 26-25re nyert a Japán elleni fináléban, ami azért is különleges, mivel legutóbb ötvenkét éve, 1972-ben állhatott fel magyar férficsapat a dobogó legmagasabb fokára ebben a versenyszámban; akkor Erdős Sándor, Fenyvesi Csaba, Kulcsár Győző, Osztrics István és Schmitt Pál örülhetett az aranyéremnek. A 2004-es athéni olimpián is szerepelt magyar együttes a döntőben, Boczkó Gábornak, Imre Gézának,Kovács Ivánnak és Kulcsár Krisztiánnak azonban be kellett érnie az ezüstéremmel a francia csapat elleni párharc végén.
A magyar vívósport egy ezüstéremmel is gazdagodott Párizsban, ugyanis a férfikard-csapatok döntője után Szatmári András, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián és Szilágyi Áron a dobogó második fokára állhatott fel; az aranyérmet a dél-koreai együttes szerezte meg a 45-41 arányú győzelem után.
A harmadik ezüstérem atlétikában, pontosabban kalapácsvetésben született vasárnap, amikor Halász Bence épp a 27. születésnapján – 79,97 métert dobott, aminek köszönhetően megszerezte a 2. helyet a kanadai Ethan Katzberg mögött (84.12 m).
Az első bronzérmet a múlt heti lapszámunkban is említett párbajtőröző – a magyar küldöttség legelső érmese Muhari Eszter nyerte, a másodikat pedig Major Veronika, aki szombaton a női sportpisztolyosok 25 méteres döntőjében remekelt, így húsz év után – Igaly Diána (skeet) aranyérmes lett Athénban – szerzett olimpiai érmet magyar sportlövőként.
Bár a román küldöttség első érmeséről, pontosabban aranyérmeséről már a múlt heti lapszámunkban beszámoltunk, most sem maradhat ki David Popovici, aki kétszer is remekelt Párizsban: 29-én elsőként csapott be a célba a 200 méteres gyorsúszás döntőjében, 31-én pedig bronzéremmel zárt a 100 méteres távon.
A többi érem – két arany- és három ezüstérem – evezésben született: az Andrei Cornea és Marian Enache férfi kétpárevezős, illetve a román női nyolcas egység (Maria Magdalena Rusu, Roxana Anghel, Ancuţa Bodnar, Maria Lehaci, Adriana Adam, Amalia Bereş, Ioana Vrînceanu, Simona Radiş és Victoria Ştefania Petreanu) elsőként, a Simona Radiş és Ancuţa Bodnar alkotta női kétpárevezős egység, a Ioana Vrînceanu, Roxana Anghel női kormányos nélküli kettes, valamint a Gianina van Groningen, Ionela Cozmiuc összeállítású női könnyűsúlyú kétpárevezős egység másodikként ért be a célba.
Románia lemaradt egy bronzéremről a női tornászok talajversenyében: néhány pillanatig úgy tűnt, hogy Ana Bărbosu 13,700-as pontszámával a 3. helyen zárja a megmérettetést, azonban az amerikaiak óvtak, a bírok pedig újraszámolták Jordan Chiles gyakorlatát, és 0,100 pontot adtak pluszba, aminek köszönhetően az amerikai megelőzte a román riválisát. Végül Ana a 4. helyen, míg honfitársa, Sabrina Maneca-Voinea az 5. helyen végzett (utóbbi lány edzője, édesanyja, Camelia Voinea szintén fellebbezett, de eredménytelenül).
A döntés nagy felháborodást váltott ki Romániában, sokan – még a szurkolók is – úgy érzik, hogy az amerikai lány nem érdemelte meg a bronzérmet. Az aranyérmet a brazil Rebeca Andrade, míg az ezüstöt a hétszeres olimpiai bajnok Simone Biles szerezte meg.

Nem csak a dobogósok számítanak
Nemegyszer annyira szurkolunk az érmekért, hogy alig ejtünk szót a pontszerzőkről, vagyis a 4., az 5., illetve a 6. helyezettekről, a középmezőnyben, esetleg a sereghajtók között záró sportolók pedig már-már feledésbe merülnek – mintha az ő munkájuk, erőfeszítésük nem számítana. E heti lapzártánkig a magyar küldöttségből öten 4. helyen, hárman pedig 5. helyen végeztek, míg a női 4 × 200 méteres gyorsváltó, illetve a nőikard-csapat a 6. helyen zárt. Ma róluk írunk.
A 4. helyezettek közül négyen századokkal, centiméterekkel csúsztak a dobogóról, ami semmit sem von le az értékükből. Németh Nándor például 100 méter gyorson mindössze 1 századmásodperccel maradt le a 3., illetve két századmásodperccel a 2. helyről – nem mellékes, hogy abban a számban a bronzérmet David Popovici szerezte meg. Betlehem Dávid országos csúcscsal ugyancsak a 4. helyen ért be a célba az 1500 méteres gyorsúszásban, a hajrája, az utolsó 50 métere pedig jobb volt, mint a dobogósoké. Legutóbb 1980-ban, a moszkvai olimpián jutott magyar versenyző a döntőbe ezen a távon, akkor Wladár Zoltán a 6. helyen zárt. Az olimpiák történetében egyetlenegyszer, 1948-ban volt magyar dobogós az 1500 méteres gyorsúszásban: Mitró György bronzérmet szerzett Londonban.
3-án és 4-én a magyar kerékpársport berkeiben örülhettek, ugyanis előbb Valter Attila ért be a 4. helyen az országúti kerékpárosok férfi mezőnyversenyében, majd Vas Blanka lett 4. a női mezőnyversenyben (centikkel maradt le a dobogóról). „A közvetítés végén az hangzott el: »A csoda nem történt meg.« De, jelentem: a csoda megtörtént! Az, hogy a kerékpáros világhatalom Belgiumon kívül egyedül nekünk, magyaroknak sikerült az a bravúr, hogy mind a női, mind a férfi országúti mezőnyben az első ötben végzett a versenyzőnk, az valami egészen elképesztő bravúr, és főleg úgy, hogy nekünk összesen egy versenyzőnk volt mind a férfi, mind a női mezőnyben, miközben a belgáknak, franciáknak, briteknek 3-4! Köszönjük Blanka, köszönjük Attila! Le a kalappal!” – idézték 4-én Schneller Domonkost, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnökét a szakszövetség hivatalos Facebook-oldalán (facebook.com/bringasport).
Ugyancsak a 4. helyen végzett a párbajtőröző – a csapatban aranyérmes – Andrásfi Tibor, aki a ráadástussal elvesztett elődöntője után a bronzmeccsen is hosszabbításban kapott ki; riválisa, az egyiptomi Mohamed el-Szajed két másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes találatot.
Az 5. helyen végzett Pupp Réka a női cselgáncsozók 52 kg-os súlycsoportjában, Kovács Richárd a férfiökölvívók 63,5 kgos, illetve Hámori Luca a női ökölvívók 66 kg-os versenyében; Richárd a francia Sofiane Oumihától, míg Luca az algériai Imane Helif ellen kapott ki a negyeddöntőben, így mindketten lemaradtak az elődöntőről.
Utóbbi mérkőzés kapcsán egyebek között ez olvasható a Magyar Olimpiai Bizottság honlapján: „A kőszegiek kiválósága ír, majd ausztrál rivális legyőzésével jutott az éremszerzés kapujába, amin a tavalyi világbajnokságról túl magas tesztoszteronszintje miatt kizárt, a nemzetközi szövetség elnökének szavai szerint a férfiakra jellemző XY kromoszómával rendelkező Helif elleni sikerrel léphetett át. A huszonhárom éves magyar a riválisával kapcsolatos kétségek és nemzetközi felháborodás ellenére vállalta a küzdelmet és kiválóan helytállt, ám végül egyhangú pontozással kikapott.” Hámori Luca mérkőzése után a szakszövetség úgy döntött, hogy az egyenlőtlennek tartott verseny miatt kiegészíti a versenyző pénzjutalmát a bronzérmesnek járó összegre, a döntés azonban felháborodást váltott ki a másik pontszerzőből, Kovács Richárdból – a fejleményekkel egy későbbi lapszámunkban térünk vissza.
Nem maradhatnak ki a 6. helyezettek sem: úszásban a női 4 × 200 méteres gyorsváltó, vagyis Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna és Ugrai Panna kimondottan örült a helyezésnek (a második legjobb idővel jutottak be a döntőbe), a Márton Anna, Szűcs Luca, Pusztai Liza, illetve Battai Sugár összetételű, a végső győzelemre is esélyes női kardcsapat azonban csalódott volt az eredmény miatt. Természetesen a román küldöttségben is voltak pontszerzők, akikkel a jövő heti lapszámunkban ismerkedhet meg az olvasó.

A magyar férfi- és női vízilabdázók továbbjutottak a csoportból
Három győzelemmel és két vereséggel a 3. helyen zárt a B csoportban a magyar férfiválogatott Párizsban, miután július 28-án 13:12-re verte meg Franciaországot, 30-án 10:7-re kikapott Spanyolországtól, augusztus 1-jén 17:10re múlta felül Japánt, 3-án 9:8-ra maradt alul Ausztráliával szemben, 5-én pedig 17:13-ra győzte le Szerbiát.
Az A-jelű hatosban játszó, az aradi Vancsik Leventét is soraiban tudó román válogatott győzelem nélkül, a csoport sereghajtójaként búcsúzott a tornától: 28-án 14:7-re kapott ki a csoportelsőként záró Görögországtól, 30-án 14:8-ra maradt alul az Egyesült Államokkal szemben, 1-jén 11:8as vereséget szenvedett el Horvátországtól, 3-án 18:7 arányban veszített az olasz csapat elleni meccsen, míg 5én 10:7-es vereséggel zárt Montenegró ellen.
Az augusztus 7-i – e heti lapzártánk után játszott – negyeddöntőben a következő párharcok voltak: Olaszország – Magyarország, Görögország – Szerbia, Egyesült Államok – Ausztrália, illetve Horvátország – Spanyolország. Az elődöntő két mérkőzését, valamint az 5–8. helyek valamelyikéért zajló küzdelmeket ma szervezik meg, a bronzmérkőzés és a döntő pedig 11-én lesz.
A női mezőnyben a magyar válogatott a férficsapathoz hasonlóan a 3. helyen zárt az A csoportban, miután 27-én 10:8-ra kikapott Hollandiától, 29-én 12:7-re verte meg Kanadát, 2-án 17:11-re győzte le Kínát, 4-én pedig 14:12re maradt alul Ausztráliával szemben. A 6-i negyeddöntőben a B csoport 2. helyén záró Egyesült Államokkal, a legutóbbi olimpia győztesével találkozott, és óriási csatában kapott ki 5:4-re, így lemaradt az elődöntőről. A negyeddöntő másik három mérkőzésének eredményei: Ausztrália – Görögország 9:6, Hollandia – Olaszország 11:8, Kanada – Spanyolország 8:18. A lapzártánk után, 8án játszott elődöntőben Hollandia Spanyolországgal, míg az Egyesült Államok Ausztráliával küzdött a döntőbe jutásért. Szintén csütörtökön a magyarok a görögök ellen ugrottak vízbe az 5–8. helyek valamelyikéért, 10-én pedig újabb meccs vár rájuk. A bronzmérkőzés és a döntő ugyancsak szombaton lesz.

Búcsúztak a kézilabdázók
A magyar férficsapat a csoportmérkőzések után, míg a női alakulat a negyeddöntőt követően vett búcsút a párizsi játékoktól. „Természetesen nagyon csalódottak vagyunk, de büszkék lehetnek magukra a fiúk, mert minden meccsen, így ma is óriásit küzdöttek, sajnos a továbbjutás nem sikerült. Támadásban ma nem voltunk elég jók a győzelemhez, ez talán az én hibám is. Fantasztikus volt ezzel a csapattal, a családunkkal az egész nyár, mindenkinek nagyon köszönöm! Remélem, legközelebb kicsivel több szerencsénk lesz” – nyilatkozta a szakszövetség honlapja szerint (mksz.hu) a férfiak szövetségi kapitánya, Chema Rodríguez 4-én, nem sokkal a franciák elleni utolsó csoportmeccs után.
Az alakulat a B-jelű hatosban 24-20-ra kapott ki a házigazda, illetve olimpiai és Európa-bajnoki címvédőtől, így Párizsban begyűjtötte a negyedik vereségét; 2-án 2825-re maradt alul Dániával szemben, július 31-én 26-25 arányú vereséget szenvedett el Norvégiától, míg 27-én 35-32-re veszített az Egyiptom elleni meccsen. Egyetlen győzelmét 29-én aratta, amikor 35-25-re verte meg a sereghajtóként záró Argentínát. Ez volt a magyar férfiválogatott kilencedik szereplése az ötkarikás játékokon: a legjobb eredménye az 1936-os, az 1980-as, az 1988-as, a 2004-es és a 2012-es 4. helyezés volt; a párizsi tornát a 10. helyen zárta.
A női alakulat a 3. helyen végzett a B csoportban, miután július 25-én 31-28-ra kikapott Franciaországtól, 28-án 25-24-re verte meg Brazíliát, 30-án 31-31 arányú döntetlent játszott Angolával, augusztus 1jén 27-24-re verte meg Spanyolországot, 3án pedig 30-26-ra kikapott Hollandiától. A 6-i negyeddöntőben Svédországgal játszott, és bár 29-29 volt a rendes játékidő végén, a hosszabbítást a rivális bírta jobban, és 3632-re nyert, aminek köszönhetően bejutott a legjobb négy közé.
A magyar férficsapat a csoportmérkőzések után, míg a női alakulat a negyeddöntőt követően vett búcsút a párizsi játékoktól. „Természetesen nagyon csalódottak vagyunk, de büszkék lehetnek magukra a fiúk, mert minden meccsen, így ma is óriásit küzdöttek, sajnos a továbbjutás nem sikerült. Támadásban ma nem voltunk elég jók a győzelemhez, ez talán az én hibám is. Fantasztikus volt ezzel a csapattal, a családunkkal az egész nyár, mindenkinek nagyon köszönöm! Remélem, legközelebb kicsivel több szerencsénk lesz” – nyilatkozta a szakszövetség honlapja szerint (mksz.hu) a férfiak szövetségi kapitánya, Chema Ro-
A negyeddöntő másik három mérkőzésének eredményei: Norvégia – Brazília 3215, Dánia – Hollandia 29-25, Franciaország – Németország 26-23. A lapzártánk utáni elődöntőben Norvégia és Dánia, valamint Svédország és Franciaország játszott. A bronzmeccs és a döntő 10-én lesz.

Labdarúgás

Az első győzelem az idényben
Megszerezte az első győzelmét a román élvonalbeli bajnokság 2024–2025-ös idényében az Aradi UTA, miután 5-én 1-0-ra verte meg idegenben az újonc Sloboziát, aminek köszönhetően egy győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel a háta mögött a 7. helyre lépett elő.
A forduló további eredményei: Galaci Acél Hermannstadt 1-0, Dinamo – Buzău 4-1, Konstancai Farul – Jászvásári Poli 2-0, Craiovai U Petrolul 0-0, Kolozsvári U – Kolozsvári CFR 2-3, Rapid – Sepsi OSK 2-2. A Botoșani, illetve a FCSB mérkőzését egy későbbi időpontra halasztották.
Az 5. forduló programja 9-én: FCSB – Konstanca (21:00); 10-én: Hermannstadt – Botoșani (17:00), Aradi UTA – Galac (19:00), Buzău Rapid (22:00); 11-én: Sepsi OSK – Craiovai U (19:00), Kolozsvári CFR – Slobozia (22:00); 12én: Petrolul – Kolozsvári U (19:00), Jászvásári Poli – Dinamo (22:00).

Győzött a címvédő
1-0-ra nyert otthon a Kecskemét ellen 3-án a címvédő Ferencváros a magyar élvonalbeli bajnokság új idényének 2. fordulójában, így nyugodtan készülhetett a DVTK elleni, idegenbeli meccsre.
A forduló további eredményei: Győr – DVSC 0-3, Fehérvár – DVTK 3-1, MTK – Nyíregyháza 3-0, Paks – Újpest 2-1, Puskás Akadémia – ZTE 2-1.
A 3. forduló programja 9-én, közép-európai idő szerint: Kecskemét – DVSC (18:50); 10-én: DVTK – Ferencváros (16:00); ZTE – Paks (19:45); 11-én: Győr – MTK (15:45), Újpest – Fehérvár (18:00), Puskás Akadémia – Nyíregyháza (20:15).

Győzelemmel kezdte az idényt
3-1-re nyertek 3-án, a román másodosztályos bajnokság 2024–2025-ös idényének 1. fordulójában az újszentesiek a vendég Buzău játékosai ellen, így jelenleg az élbolyból várják a folytatást. A Bihar FC gól nélküli döntetlent játszott szintén aznap a Viitorul Pandurii ellen, míg a resicabányai együttes hétfőn 2-0-ra verte meg a vendég Craiovai FCU 1948 csapatát (a Vajdahunyadi Corvinul nem játszott az 1. fordulóban).
A 2. forduló programja a nyugati országrész csapatainak 10-én: AFC Câmpulung-Muscel Bihar FC (11:00), Resicabánya – Újszentes (11:00). A Vajdahunyadi Corvinul a 2. fordulóban sem lép pályára.
A Hunyad megyei csapat amúgy a múlt heti lapzártánk után, 1-jén a horvát Rijeka együttesének vendége volt az Európa-liga-selejtező 2. fordulójának visszavágóján, és 1-0-ra kapott ki, így 1-0-s összesítéssel a rivális jutott tovább (az első meccsen gól nélküli döntetlen született). A vereség ellenére maradt a nemzetközi porondon, ugyanis csütörtökön az Európa-konferencialiga 3. selejtezőkörének első felvonásában landolt, ahol a kazah Astana alakulata ellen lépett pályára Nagyszebenben. Ebben a körben a Kolozsvári CFR, a Paks, a Fehérvár, illetve a Puskás Akadémia is labdába rúgott, a részletekkel azonban a következő lapszámunkban térünk vissza.


    Oszd meg


  • Recent Posts

    • Családok római zarándoklata a 2025-ös Szentévben
    • Úrvacsorai kehely Debelyacsáról (1799)
    • HÍREK
    • Trianonról jelenidőben
    • Megújult az MCC nagyváradi képzési központja, a sokoldalú Dudek-ház
  • HIRDESSEN ITT!

    Hirdetését a HETI ÚJ SZÓ nyomtatott oldalain négy (Temes, Arad, Hunyad és Krassó-Szörény) megyében valamint online változatban olvassák.

    További információval a hetiujszo@yahoo.com illetve a 0723-567370 (Makkai Zoltán) vagy a 0723-567371 (Graur János) telefonszámokon szolgálunk.
  • Archives

    • June 2025
    • May 2025
    • April 2025
    • March 2025
    • February 2025
    • January 2025
    • December 2024
    • November 2024
    • October 2024
    • September 2024
    • August 2024
    • July 2024
    • June 2024
    • May 2024
    • April 2024
    • March 2024
    • February 2024
    • January 2024
    • November 2023
    • October 2023
    • September 2023
    • August 2023
    • July 2023
    • June 2023
    • May 2023
    • April 2023
    • March 2023
    • February 2023
    • January 2023
    • December 2022
    • November 2022
    • October 2022
    • September 2022
    • August 2022
    • July 2022
    • June 2022
    • May 2022
    • April 2022
    • March 2022
    • February 2022
    • January 2022
    • December 2021
    • November 2021
    • October 2021
    • September 2021
    • August 2021
    • July 2021
    • June 2021
    • May 2021
    • April 2021
    • March 2021
    • February 2021
    • January 2021
    • December 2020
    • November 2020
    • October 2020
    • September 2020
    • August 2020
    • July 2020
    • June 2020
    • May 2020
    • April 2020
    • March 2020
    • February 2020
    • January 2020
    • December 2019
    • November 2019
    • October 2019
    • September 2019
    • August 2019
    • July 2019
    • June 2019
    • May 2019
    • April 2019
    • March 2019
    • February 2019
    • January 2019
    • December 2018
    • November 2018
    • October 2018
    • September 2018
    • August 2018
    • July 2018
    • June 2018
    • May 2018
    • April 2018
    • March 2018
    • February 2018
    • January 2018
    • December 2017
    • November 2017
    • October 2017
    • September 2017
    • August 2017
    • July 2017
    • June 2017
    • May 2017
    • April 2017
    • March 2017
    • February 2017
    • January 2017
    • December 2016
    • November 2016
    • October 2016
    • September 2016
    • August 2016
    • July 2016
    • June 2016
    • May 2016
    • April 2016
    • March 2016
    • February 2016
    • January 2016
    • December 2015
    • November 2015
    • October 2015
    • September 2015
    • August 2015
    • July 2015
    • June 2015
    • May 2015
    • April 2015
    • March 2015
    • February 2015
    • January 2015
    • December 2014
    • November 2014
    • October 2014
    • September 2014
    • August 2014
    • July 2014
    • June 2014
    • May 2014
    • April 2014
    • March 2014
    • February 2014
    • January 2014
    • December 2013
    • November 2013
    • October 2013
    • September 2013
    • August 2013
  • Recent Comments

    • Find us on Facebook

    • Curs Valutar

      19 June 2025
      EUR
      5.0325 RON
      HUF
      1.2466 RON
      USD
      4.3749 RON
      XAU
      475.3109 RON
      Curs oferit de Banca Națională a României
    • Időjárás



    • Szerkesztőség: GRAUR JÁNOS, alapító főszerkesztő, MAKKAI ZOLTÁN, főszerkesztő, Bodó Barna, főmunkatárs, Lázár Ildikó és Nemes Gabriella tördelőszerkesztők.
      Munkatársak: Sipos Enikő (otthonunk), Ferencz Melánia (sport) Szekernyés János (helytörténet), Eszteró István (irodalom), dr. Szabó Mónika, dr. Matekovits György (egészségügy), Csatlós János (keresztrejtvény), Ujj János (Arad), dr. Hauer Erich (Hunyad megye), Kun László (Krassó-Szörény), Dudás József (örökös munkatárs), Kiss Károly.
      Kiadó: VÁRBÁSTYA EGYESÜLET
      Kiadó tanács: Gazda István, Kása Zsolt, Tamás Péter


    Szerzői jog 2013 - Heti Új Szó