Milyen jelzőkkel illetik a résztvevők a Temesvári Magyar Ifjúsági Szervezet Játékestjét? Fergeteges, izgalmas, vidám, sőt olyan is van, akinek a társaság szó jut először eszébe róla, más pedig a magyar társaságot hangsúlyozza ki. Legutóbb január 19-én, szombaton gyűltek össze a fiatalok a Küttel Klubba, az idei év első Játékestjére.
Jó páran a TEMISZ társasjátékai közül válogattak, mások viszont a saját kedvencüket szerették volna bemutatni a játékos kedvűeknek. Az asztaloknál egyfolytában cserélődtek az emberek, attól függően, hogy mit szerettek volna kipróbálni.
Bemutatkozott a lengyel eredetű újonc, azaz a Kolejka, ismertebb nevén a Sorban állás. A több nyelven megjelent társasjátéknak nem volt osztatlan sikere Oroszországban; az ottani fogyasztóvédelmi hatóság betiltotta arra hivatkozva, hogy túlzottan kritikus a kommunizmussal szemben, és emiatt oroszellenes érzéseket vált ki a vásárlókból.
De mit is kell tudni a Sorban állásról? „A kommunizmus nehézségeit próbálja megmutatni. A játékosok össze kell gyűjtsék a bevásárlólistájukon található dolgokat, úgy hogy a családtagjaikat beállítják az üzletekben kanyargó sorokba, de azt nem tudják előre, melyik boltba érkezik áru. Mindenféle cselezgetéssel próbálnak a sor elejére kerülni és hozzájutni egy-egy termékhez” – foglalta össze a játék lényegét Albert Boróka, a Játékest szervezőcsapatának egyik alapembere. A TEMISZ-nek jelenleg két Sorban állás társas- játéka van, amelyet legfeljebb öt fő játszhat, ezért legközelebb érdemes minél korábban érkezni a helyszínre, ha az érdeklődő nem akar sokat várni a sorára.
Egy dolog biztos: amióta a Játékest a Küttel Klubba költözött, még sohasem voltak ott annyian, mint január 19-én; több mint harmincan ültek az asztaloknál. Néhányan közülük először csatlakoztak a társasághoz, sokan viszont már visszatérő vendégek voltak. „Maga a közösség vonz, többen játszhatunk, és az is tetszik, hogy nagyon sok társasjáték közül lehet válogatni. Nekem egy sincs otthon, a Játékesten azonban kipróbálhatok egy-kettőt. A Dixit a kedven- cem, amelyet a határtalan képzelet játékának is neveznek” – árulta el Török Zsófia, aki már jó párszor megfordult a Játékesten.
Legközelebb februárban találkoznak újra a társasjátékot kedvelők, és természetesen az idősebb generáció tagjai is csatlakozhatnak hozzájuk. A pontos időpontról a TEMISZ Facebook-oldalán értesítik az érdeklődőket a szervezők.
*
Az ifjúsági szervezet a sportkedvelők számára is szervez programot: hétfő esténként 8 órától a Henri Coandă Műszaki Kollégium tornatermében TEMISZ-Kosárkör, kedd esténként 8 órától a Bartók Béla Elméleti Líceumban pedig AsztaliTEMISZ várja a kosárlabda és az asztalitenisz rajongóit.
Farkas-Ráduly Melánia
Fotó: Farkas-Ráduly Sándor