Az óévet is búcsúztattuk szerkesztőségünkben szervezett évkönyvbemutatón. Kedves Barátaink, Olvasóink jelenlétükkel szép számban tisztelték meg a jubileumi Mindenki Kalendáriuma bemutatóját. A találkozó alkalmat adott arra is, hogy rávilágítsunk évkönyvünknek a szerkesztői elképzelés szerinti rendeltetésére. Ez alkalommal számba vehettük a sorozat szerzői által húsz év leforgása alatt közkinccsé tett alkotásait, amelyek alapos dokumentációs anyagaiknak köszönhetően az enyészettől óvva felelevenítik régiónk gazdag magyar kulturális értékeit. Az évszázadok alatt itt élt és alkotott, vagy innen elszármazott neves emberek megismertetése, illetve a tevékenységüknek köszönhetően létrehozott irodalmi, építészeti, zenei- és képzőművészeti kincsek lajstroma mindazok önzetlen munkáját dicséri, akik osztoztak és magukénak vallották az elképzelést, hogy visszahozzuk a köztudatba a feledés homályából mindazt, amit a Bánságban és környékén valamikor maradandó értékként elődeink létrehoztak, de aminek megismerését a nemtörődömség vagy a szándékos elhallgatás veszélye fenyeget. Elég ha az elmúlt húsz esztendőben megjelent kötetek tartalmából néhány, a találkozón is megemlített személyiség nevére utalunk, akik – többek között – az alábbi a szerzők írásaiban szerepelnek: Szekernyés János, Udvardy László, Koczka György, Sipos Erzsébet, Kiss András, Toró Tibor, Albert Ferenc, Higyed István, Vicze Károly, Dudás József, Sipos Enikő, Jancsó Árpád, Bárányi Ferenc, Bárányi Ildikó, Pongrácz P. Mária, Anavi Ádám, Boér Jenő, Sipos János, Kakucs Lajos, Schreiber István, Hauer Erich, Krestyán Ilona, Tácsi Erika, Péter László, Albert Ilona, Heinrich József.
Hasonló elvet követve szerkesztettük a most bemutatott, 2016. évi, sorrendben a 20. hely- és kultúrtörténeti évkönyvünket. Az illusztrációkkal ellátott évi visszatekintő is arra irányul, hogy láttassuk és ezáltal ösztönözzük a sokrétű magyar civil szervezetek és intézmények munkáját, gondolva az utókorra is, amelynek egy ilyen hagyatékozott dokumentum révén üzenünk. A helytörténet tematikában Szekernyés János és Jancsó Árpád Temesvár török hódoltság aluli felszabadulásának (1716) 300. évfordulója szolgált a történelmi esemény alapos ismertetésére, hozzákapcsolva az előző, valamint a Habsburg-korszak időszakának eseményeit. A kötet további írásait Szekernyés Irén, Szekernyés János, Ujj János, Pongrácz P. Mária, Albert Ferenc, Krestyán Ilona, Hauer Erich, Jancsó Árpád, Pálkovács István, Dudás József, Kiss Ferenc, Makkai Zoltán, Eszteró István, Kiss Károly jegyzi.
A 2016. évi Mindenki Kalendáriuma szerkesztésében közreműködött Lázár Ildikó, Nemes Gabriella, Nemes Kinga, Csatlós János, Szathmáry Károly és Márton Csilla. A szerkesztőség munkatársai és a találkozó résztvevői köszönetüket fejezték ki – Herczeg András, Szegedi Lajos, Tóth András, Tamás Péter, Loth Marcel, Manga Levente, Toró Ildikó, Demjén Dezső, Tóth Julianna, Galambos László, Krávici József, Frics László, Süli Ede, Szíjártó Imre, Telbisz Mária, Fodor Imre, Nagy Árpád, Rápolti Sándor, Schramkó Szilárd, Farkas Gábor, Kabai József, Kalapáti Géza, Farkas Imre – vállalkozóknak hozzájárulásukért a kiadványaink megjelenéséért két évtizeden keresztül.
Az ünnepi találkozó Nagy András, Kedves Olvasónk, rigmusokban megfogalmazott könyvismertetőjével derűs hangulatban fejeződött be. Íme Olvasónk rímes könyvismertetője:
Kurta élet, kesernyés
Gyógyír erre Szekernyés.
Kiürült a szellemi kancsó,
megtölti majd Jancsó.
Nincs hol fürödj? Megmondja
Pisti meg a Dorottya.
Ne félj, ha leesel a fáról,
elkap lent a Kiss Károly.
Fiad nem lesz buta lelenc,
iskoláztat majd Kiss Ferenc.
Néha Makkai, néha m.z.
lelke olyan mint a meze.
A sportban pedig nem vitás,
gólkirály lett a Dudás.
Memóriád, ha hiányos,
segít neked Csatlós János.
Ez egy furcs egyveleg
csobog benne szeretet.
Békességet, emberek!