Metál-koncert
Szombaton, februárt 16-án a Flex klubban Aradon szerepel a magyarországi Iron Maidnem zenekar. Immár sokadszorra. Mindig nagy sikerrel. A metálzenét kedvelők állítják, hogy az ő játékuk áll legközelebb az eredetihez.
Szombat este a koncertjük 22 (este 10) órakor kezdődik, Belépti díj 20 lej. Asztalt foglalni a 0721-257.360-as telefonszámon lehet.
Régi farsangok idézése Pécskán
A pécskai Búzavirág együttes február 17-én, vasárnap 17 órakor a Doru Petescu Művelődési Házban tartja farsangi mulatságát. A nagyon jó szórakozást ígérő rendezvényen felelevenítik a szinte feledésbe ment helyi farsangi szokásokat, melyek egy részének nemhogy részleteit, de még nevét sem ismerik a fiatal- és középgeneráció tagjai. Annak idején ezeket a fonókba, kukoricafosztásra, kalákába, farsangi bálba összegyűlt fiatalok játszották, ezekkel szórakoztatták egymást. Ilyen a farsangi csúfolódás és betyárkodás, de a talajkázás, hamuzás, a kecskés is.
A nagy múltú együttes tagjain kívül részt vesznek a fiatalabbak is, a helyi Bojtocska, a Kis- és Nagyboglárka együttes tagjai. Természetesen, a játékok között minden együttes bemutatja a maga táncprodukcióját is.
A pécskai rendezvényre a belépés ingyenes, minden szórakozni vágyót szeretettel várnak a szervezők.
A játszóház sikere
Az RMDSZ nőszervezete tavaly nyáron először szervezte meg a játszóházat a Csiky Gergely Főgimnáziumban, valamint a Pécskai 2. sz. Általános Iskolában. Az akció sikerén felbuzdulva, a Tripon Ildikó elnökletével működő szervezet a most zárult téli vakációban is megszervezte az aradi játszóházat. Ezúttal a pécskai úti Aurel Vlaicu Iskola volt a színhely. A helyszín kiválasztásának nem titkolt célja az iskola népszerűsítése volt, ugyanis a tanintézet magyar tagozata gyermekhiánnyal küzd, miközben a városnegyedben lakó magyar nemzetiségű diákok egy részét a többségi tannyelvű iskolába íratják. Egy ilyen tábor tavaly is indult, akkor jószerével az iskola V-VII. osztályosai részére.
Most a szervezők az I-IV. osztályosokat igyekeztek bevonni, illetve az óvodás korú gyermekeket. Az egy héten keresztül megszervezett tevékenységek célja az volt, hogy az iskolát látogató gyermekek jól érezzék magukat, a kisebbekkel pedig szoktassák a tanintézet légkörét. A játszóház népszerűségét mutatja, hogy naponta 30-35-en látogatták a foglalkozásokat, közöttük az óvoda nagycsoportosai is. Ők megismerkedtek az előkészítő osztályt őszire átvevő Tari Éva Andrea tanító nénivel. A napi foglalkozások között volt gyurmázás, festés, ismerkedés a varrás fortélyaival, rajzolás, többféle társasjáték, valamint a tornateremben sok-sok mozgásos játék. A legkisebbek belekóstoltak az angol nyelvbe is, a helyi tanulók meg gyakorolták azt.
A gyermekekre mindig két pedagógus felügyelt felváltva: Varga Enikő és Iordache Mária óvónők, Balta Emese, Nagy Andrea és Tari Éva Andrea tanítónők.
Szép emlékekkel zárták a hetet a résztvevők.
Körösközi Diákszó
Tizenhat évvel ezelőtt, 2003 februárjában látott napvilágot a Kisjenő városhoz tartozó Erdőhegy iskolájának magyar nyelvű lapja. Akkor az iskola a kisjenői líceum tagozata volt, a tagozatvezető Bíró Margit kezdeményezte az Erdőhegyi Diákszó indítását. A szülői bizottság egy bált rendezett, amelynek bevételét egy színes nyomtató vásárlására fordították, avval sokszorosították a megírt, betördelt lapjukat. Azóta a lap folyamatosan megjelent, tudósított az iskola életében jelentős eseményekről. A tanári kar, elsősorban Sime Judit iskolaigazgató vezetésével a diákság lelkesen vett részt az évi 3-5 szám szerkesztésben.
Időközben a tanintézet önállósult, 2012-ben levált a Mihai Veliciu Iskolacsoportról, s évente megjelenteti saját, magyar és román nyelvű évkönyvét is. Most Körösközi Diákszó-ra változtatta címét, ugyanis az idei tanévtől rendelkezik a nemzetközi azonosító számmal (ISSN), amiért a mostani új száma I. évfolyam 1-es számmal jelent meg. A szám Sime Judit tanárnő szerkesztésében, Pusztai Matild és Sime Sorin tanárok lektorálásában látott napvilágot.
Kívánunk hosszú életet a régi/új kiadványnak!