Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
A szaktárca közleménye szerint a rendszer üzembe helyezése előtt elvégezték a szükséges tesztelési, értékelési és műveleti hitelesítési folyamatokat.
A Merops egy fejlett, mesterséges intelligencián alapuló rendszer, amely képes az alacsonyan repülő, kis méretű légi célpontok – elsősorban drónok – felderítésére, követésére és semlegesítésére. A rendszer a légtérfelügyelet és a légvédelem megerősítését szolgálja, hozzájárul a hadsereg reagálóképességének növeléséhez és a lakosság védelméhez – áll a minisztériumi közleményben.
(Maszol)