Őrségváltás az újszentesi focicsapat kapujában
Az újszentesi labdarúgás történetében a nyáron új fejezet kezdődött. A község csapata, az ACS klub keretében működő FC ugyanis először harcolta ki az országos bajnokságban, a III. Ligában játszás jogát. A dicséretre méltó teljesítmény egyik fő kovácsa az együttes oszlopos tagjának bizonyult 47 éves Miklós Árpád volt, aki megbízható kapusként segítette játékostársait a győzelmek kivívásában. Hálóőrként több mind három évtizede szolgálja a labdarúgás ügyét, amiből az utolsó tizenhárom évben az újszentesi gárda meghatározó egyéniségévé vált. Kapus pályafutása hivatalosan 1987-ben kezdődött. amikor az UMT Helmuth Guțuli edző által irányított ifjúsági csapatának igazolt sportolója lett. A város edzői hamar felfigyeltek Miklós Árpád látványos és bátor parádéira, ahogyan kapusként irányította nemcsak a védelmet, ha- nem szinte az egész csapatot, ahogyan együtt élt a játékkal. Tizenkilenc éves volt, amikor 1989-ben a Temesvári Modern D-ligás felnőtt együttesének a kapujába állították. Ezután a focibarátok szere- tetének örvendő fiú pályafutásának újabb állomásaiként tagja volt a Temesvári Șoimii, a Lugosi Vulturii, a Temesvári CFR, a Lupényi Minerul és az Aninai Minerul együtteseinek. A CFR színeiben két időszakban játszott, két évig ugyanis a B- és 4 évig a C-ligában őrizte a vasutasklub kapuját. A már Temesvár egyik legjobb kapusaként nyilvántartott Miklós Árpád 2005-ben kötött örök hűséget az újszentesi együttessel, amely azóta minden évben a rangsor első felébe, illetve az élcsoportba került. A tervszerű és lelkiismeretes tevékenység gyümölcse idén júniusban érett be, amikor a IV. Liga első he- lyezettjeként selejtező mérkőzéseket játszottak a Mehedinti megyei Simiani ACS Viitorullal a III. Ligába kerülésért, amelyeken fölényes győzelmeket aratván (5-0 és 6-0), 11-0-s összesített eredménynyel a magasabb osztályba kerültek.
Miklós Árpád nemcsak kapusként, hanem 2012 óta a község alpolgármestereként is tiszteletet parancsoló érdemeket szerzett az erős csapat kialakításában és a működéséhez szükséges feltételek biztosításában. Sajnos, a kiváló sportoló pályafutásának végéhez érkezett, a nyáron u- gyanis szögre akasztja a stoplis cipőt. A visszavonulás miatt azonban a község focirajongóinak aggodalomra nincs okuk, mert a stafétabot jó kezekbe kerül: Miklós Árpád helyét ugyanis fia, a 18 éves Róbert foglalja el, akiből édesapja kiváló kapust „faragott”. Róbert elegendő tapasz- talattal és technikával rendelkezik ahhoz, hogy ne okozzon csalódást az edzőknek és a szurkolóknak. Nyolc éves korban az újszentesi törpecsapatban kezdett játszani, majd a temesvári CSS és Electrica ifjúsági együttesének hálóőreként tűnt ki. Tizennégy évesként egy CFR elleni D-ligás meccsen már az újszentesi felnőtt csapat tagjaként vonta magára a szakvezetők figyelmét. A kisbecskereki és a gyulafehérvári gárdákban futballozás után a leg- utóbbi bajnoki idényben a Temesgyarmati Milleniumot segítette a III. Ligában maradásban, ahonnan a nyáron visszaigazolják az Újszentesi FC-be. A kapuban sorra kerülő apa és fia közötti őrségváltásra jó alkalomnak ígérkezik a III. Liga idénykez- dése előtti hetekben rendezendő Újszentesi FC – Temesvári Ripensia barátságos találkozó. A mérkőzést nagy érdeklődéssel várt névadó ünnepség előzi meg, amely után az újszentesi futballpálya Dobay István Stadionként várja a focirajongógat.
Az Újszentesen született Dobay István (1909-1994) emléke tehát, elevenen él a község lakosságának, a polgármesteri hivatalnak és a sportklubnak a tudatában, a XX. évszázad negyedik évtizedében ugyanis a Ripensia negyvenegyszeres válogatott, négyszeres országos bajnok és gól- király, kétszeres Balkán Kupa és Románia Kupa-győztes játékosát a hazai és a nemzetközi szaksajtó a kor legjobb romániai futballistájának nevezte, aki sokat tett szülőfaluja hírnevének az öregbítéséért.
Dudás József