Az elmúlt évtizedek egyik dicséretre méltó közösségi megvalósítása az Újszentesi Farsangi Kabaré néven tizenhat esztendővel ezelőtt életre keltett rendezvény, amely a kitartás példájaként is értékelhető. Az újszentesi rendezvény egyike a magyar közösségi rendezvényeknek, amely kiállta az idő próbáját, és bízni lehet a további folyamatosságban, még akkor is, ha az újszentesi magyar farsangi kabaré állhatatos szervezőinek, évről évre meg kellett küzdeniük az öregedéssel, elfásultsággal, kiábrándulással, utóbb a kultúrház hiányával is. De maguk mellett tudva a közösség támogatását, a közösségi vezetők és kulturális intézmények segítségét, ötletességgel és összefogással sikerült mindig megújítani a műsort, megtalálni a frappáns jelenetek megfelelő szereplőit, a „társulatból” kilépett vagy az élet által elszólított tagok helyett újabbakat bevonni, és a közös erőfeszítés eredményeként, így tél végén, vidámságot és a tavaszi kivirulás reménységét közvetíteni a sok száz résztvevőnek. Mert, nt. Szűcs András Ottó református lelkipásztort idézve, – aki ft. Heinrich József jelenleg óteleki, másfél évtizeddel ezelőtt újszentesi plébánossal és több lelkes újszentesi fiatallal együtt kezdeményezték a farsangi kabaré elindítását közönséghódító útjára, mindketten évekig szereplőkként járultak hozzá a rendezvény sikeréhez, tehát idézve a tiszteletes urat, “jó földbe került a tizenhat évvel ezelőtt elhullatott mag”, mert évről évre többen és többen jönnek el az újszentesi farsangi rendezvényre. Immár második éve, az újszentesi sportcsarnokban kerül sor a Farsangi Kabaréra, és idén is, a helybéliek mellett Temesvárról és a környező falvakból, illetve az anyaországból érkezett vendégekkel együtt legalább félezren tapsolták meg az újszentesi műkedvelők produkcióját!
Lukács Káfony Mónika elsőként az Ilonczai Zsolt oktató által irányított, a helyi gyermekekből verbuválódott Rose társasági tánc- csoportot hívta színpadra. A kis táncosok koruknak megfelelő koreográfiával bizonyították, hogy jól eligazodnak a különböző társasági táncok világában. Az Újszentesi Háziasszonyok produkcióját megelőző technikai gubanc (a fránya gép semmiképpen nem akarta a megfelelő zeneszámot sugározni!), mintha a koreográfiához tartozott volna – már a legelején felvidította a közönséget. Összességében a színházi szakembereknek köszönhetően a színpad megvilágítása, a fény-hangeffektusok harmonikusan egészítették egymást, illetve a közkedvelt Szinkron Zenekarnak köszönhetően az élő zene örömét is élvezhette a közönség. Az egész estét betöltő rendezvény első figyelemreméltó jelenete a Szépkorúak Énekkarának, kocsmás-mulatós jelenete volt, amely igazolni hivatott a mondást, mely szerint az “óbor a jó bor!” A néző egy jól együttműködő csapat jó hangulatú produkcióját láthatta, amely hitelesen elevenítette fel egy-egy hajdani lakodalom, bál vagy más rendezvény alkalmával szokásos hajnali nótázás-borozás emlékét. Az Újszentesi Háziasszonyok cigánydalokra alapozott, és a vándor cigányok táborát megidéző környezetben játszódó koreográfiája, fergeteges zárásaként a farsangi kabarénak, szintén általános sikert aratott. És nem lehet szó nélkül hagyni a Butykos Néptánccsoport férfi tagjaiból verbuválódott „női énekkarának” csujogtatós, csúfolódó produkcióját sem. Előadásukban tág teret kaptak a farsangi mókázás, alakoskodás, a közösségben tapasztalt fonákságok kigúnyolása, a nemek közötti határvonalak felülírása, amin kitűnően szórakozott a közönség.
Ötletes színfoltja és a jó hangulatot fokozó jelenete volt az előadásnak az ismert műsor, a Kívánságkosár-parafrázis, amikor közismert, avagy a Farsangi Kabaréhoz kapcsolódó személyeket köszöntötték kellő humorral. Az újszentesi farsangi mókázásból idén sem hiányoztak, a helyi tisztségviselők mellett, Szentes és Sándorfalva testvértelepülések küldöttségei, illetve a Szentesi Árpád Szabadidős és Sportklub Vadrózsák női énekkara alkalomhoz illő zenés összeállítással lépett fel. Az újszentesi „társulat” tagjai közül többen jeleskedtek különböző jelenetek előadásával, tág teret biztosítva a helyzet- és jellemkomikumnak, a szójátékokra és „félrehallásokra” alapozott „félreértések” általános sikert arattak a nézők körében. Idén az újszentesi Spark női tánccsoport balkáni zenére összeállított táncadaptációval lépett fel, illetve Sebestyén Márta edző vezetésével bemutatkozott a Kangoo Jumps-csapat is, akik egy viszonylag új sportágat és egy karitatív eseményt népszerűsítettek dinamikus fellépésükkel. A vidám hangulatú rendezvényről ezúttal sem hiányzott a helyi katolikus és református nőszövetségek tagjai által sütött, finom farsangi fánk, amelyeket a szünetben szolgáltak fel. Egyéni produkciókkal léptek fel Bozsó Marika, Turbucz Károly és Piroska Péter, illetve a szervezésben is jelentős szerepet felvállaló Meda Gizella és Dénes Ildikó. A tartalmas rendezvény befejezésében Miklós Árpád alpolgármester fejezte ki köszönetét a szervezőknek, akiknek, magukkal ragadva a közönséget, idén is sikerült, ha csak néhány órára is, „szakítani a világ összes bajával”.